Foto: Nekādu kaķu! Kafejnīcā Bangkokā var samīļoties ar žiperīgajiem surikatiem
Foto: AP/Scanpix

Baudīt kafijas tasi, glaudot kaķīti – to var darīt ne tikai mājās, bet arī īpašās kaķu kafejnīcās daudzviet pasaulē, tostarp arī Latvijā. Taču Bangkokā, Taizemē, radīta kafejnīca, kur vari samīļot pavisam citus dzīvnieciņus, kurus varam sastapt zoodārzā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vai esi kādreiz prātojis, ka vēlētos paglaudīt mazo, draiskulīgo surikatu? Nu to ir iespējams darīt kafejnīcā Bangkokā. Kafejnīcā "Little Zoo Cafe" vari baudīt kādu dzērienu, pankūkas un kartupeļu salmiņus, vienlaikus rotaļājoties ar surikatiem, jenotiem un mazām lapsiņām, ziņo "Khaosod English".

"Es gribēju izveidot vietu, kur cilvēki var nākt un iepazīt dzīvniekus," par šādas kafejnīcas izveidošanu 2015. gada nogalē teikusi Vačiraporna Arampibufola. Viņa esot iedvesmojusies no pūču kafejnīcas Tokijā. Japānā dzīvnieku kafejnīcas ir izplatītas, un jau iepriekš esam vēstījuši par ezīšu kafejnīcu šajā valstī.

Foto: Nekādu kaķu! Kafejnīcā Bangkokā var samīļoties ar žiperīgajiem surikatiem
Foto: AP/Scanpix

Dzīvnieciņus no šīs kafejnīcas varot arī iegādāties, taču tās saimnieci, protams, uztrauc tas, ka mīluļus izvēlas neapdomīgi saimnieki, kuri pēc tam ļauj dzīvniekiem nomirt Taizemes karstajos laikapstākļos.

Tiesa gan, pieprasījums pēc kafejnīcā sastopamajiem dzīvniekiem neesot liels. Arampibufola stāsta, ka cilvēki kafejnīcā saskaras ar to, kādi dzīvnieki ir patiesībā, nevis ar priekšstatiem par šīm dzīvajām būtnēm. "Kad redzi fotogrāfijas ar šiem dzīvniekiem, redzi viņu mīļumu. Taču cilvēki nepadomā, kā šis dzīvnieks dzīvē smaržo un kā patiesībā būtu vienu tādu audzināt," skaidro kafejnīcas saimniece.

Foto: Nekādu kaķu! Kafejnīcā Bangkokā var samīļoties ar žiperīgajiem surikatiem
Foto: AP/Scanpix

Kāda kafejnīcas apmeklētāja par iespēju tikties ar jenotu teikusi: "Viņš ir resns un mīlīgs, taču viņš neļaujas pieskārieniem."

Surikati, jenoti un lapsas ir, iespējams, eksotiskākie dzīvnieciņi šajā kafejnīcā. Vēl tiek piedāvāta iespēja iepazīt arī ierastākus mājdzīvniekus, piemēram, šinšillas.

Kafejnīcas, kurās mīt četrkājainie draugi un citi dzīvnieciņi, pasaulē nav retums. Kaķu kafejnīcu popularitāte Japānā rosinājusi arī citviet pasaulē atvērt līdzīga tipa iestādes, kurās cilvēki, malkojot kādu dzērienu, var nesteidzīgi baudīt saskarsmi ar dzīvo radību. Arī Latvijā darbojas kaķu kafejnīca "Minka Cat Cafe".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form