Pieci mīlīgi un īpatnēji kaķīši, ar kuriem lepojas Krievijā
Foto: Shutterstock

Ja lūgtu nosaukt kādu Krievijā radušos kaķu šķirni, iespējams, daudzi cilvēki teju uzreiz teiktu – krievu zilais kaķis. Kā nu ne, par mīluļa izcelsmi visai tiešā veidā paziņots jau nosaukumā. Tik tiešām, šis mīlulis ar ārkārtīgi skaisto un pievilcīgo kažoku par savu dzimteni sauc Krieviju.

Pastāv pieņēmums, ka krievu zilais kaķis radies Krievijas ziemeļos, ar ko varētu būt skaidrojams īsspalvainais, taču biezais kažoks. Interesanti, ka jūras tuvuma dēļ krievu zilie kaķi bieži vien ņemti līdzi uz kuģiem, kur gādājuši par grauzējiem un tos izķēruši. Likumsakarīgi, ka ar jūrniekiem kaķi pārceļojuši uz citām pasaules malām, kur cilvēki varēja iepazīt graciozos, elegantos un cilvēkam uzticīgos dzīvnieciņus. Arī par šo kaķu šķirni pasaulē plašāk uzzināja pirmajā kaķu izstādē Londonā 19. gadsimta otrajā pusē.

Interesanti, ka krievu zilais kaķis tiek uzskatīts arī par Krievijas caru iecienītāko mīluli. Tam gan nav grūti noticēt, jo kaķis tik tiešām savaldzina ar savu eleganto izskatu un patīkamo raksturu. Zilpelēkais spalvas tonis un zaļganā acu krāsa, un arī šķietami smaidoša sejas izteiksme noteikti ir atslēga uz cilvēka sirdi un māju. Ar krievu zilo kaķi ikdiena ir ļoti interesanta, jo mīlulis tiecas neatkāpties no saimnieka ne soli. Mīlulis ir diezgan kluss, pieticīgs, taču nav šaubu, ka pats saimnieks vēlēsies pēc iespējas ilgāku laiku pavadīt ar šiem kaķiem.

Krievu zilais kaķis var būt tikai un vienīgi zilpelēkā tonī. Īpaši tiek novērtēti tie kaķi, kuru spalva ir gaišāka un ar sudrabotu spīdumu. Tas dažādos apgaismojumos tik tiešām parāda, ka ne velti kaķi savulaik iecienīti pilīs un aristokrātu galmā!

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form