Pieci mīlīgi un īpatnēji kaķīši, ar kuriem lepojas Krievijā
Foto: Shutterstock

Kuriļu bobteils no citām kaķu šķirnēm, kuru dzimtene ir Krievija, atšķiras ar astīti. Tā ir ļoti, ļoti īsa, var sasniegt vien astoņu centimetru garumu. Ticams, ka neparastais izskats, jo rada mazā astīte kā ļipiņa, ir viens no iemesliem, kāpēc Kuriļu bobteils iekaro cilvēka sirdi. Taču iemeslu, protams, nav mazums!

Vai ir vēl kāds kaķis, kas būtu radies 56 salās? Jā, tieši Kuriļu salās, kuras veido tik kupls skaits mazu teritoriju, stiepjoties gar galējiem dienvidiem Krievijā, un kur valda visai bargi, auksti laikapstākļi, radušies šie skaistie kaķi. Biezais kažoks ir pielāgojies dzīvei lielā salā un slapjumā. Arī Kuriļu mīluļi nesmādē ūdeni.

Kā raksta Pikerela, pirmie par Kuriļu bobteiliem ziņojuši zinātnieki un militāristi, kas tur atradušies 20. gadsimta vidū. Ticams, ka viņi veicinājuši kaķu izplatību Krievijā, tādējādi, protams, palielinot popularitāti. Interesanti, ka joprojām tiek meklēta saistība starp Kuriļu bobteilu un kaķa līdzinieku Japānā – Japānas bobteilu. Abus vieno zīmīgi īsā astīte, kas abiem kaķiem gan esot radusies dažādos veidos.

Raduši pie krasi atšķirīgiem laikapstākļiem, Kuriļo bobteili ir veselīgi un stipri. Kaķi ir arī gudri, sabiedriski un rotaļīgi, izbaudīdami cilvēka kompāniju. Ja reiz ieguvis saimnieka mīlestību un to arī dod atpakaļ, kaķis uzvedīsies teju vai kā paklausīgs sunītis, nemainīgi sagaidot saimnieku mājās pēc darba un pat noguļoties pie kājām, nevis klēpī. Protams, līdzīgi kā iepriekš aprakstītie kaķi, arī Kuriļu mīlulis labprāt atnes aizmestu mantiņu.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form