Ko likt zem eglītes: pēdējā brīža dāvanas suņu un kaķu mīļiem
Foto: Shutterstock

Ja šogad svētki pienākuši pārāk ātri un neesi paguvis sarūpēt dāvanas mīļajiem cilvēkiem, ierosmi vari smelties no mūsu sarūpētajām idejām. Turklāt, ja tavā ģimenes vai draugu lokā ir kaķu vai suņu saimnieki, padomi būs jo īpaši noderīgi!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā līdz svētkiem atlikušas vien pāris dienas, ticams, ka dāvanu pasūtīšana internetā tik ātri vis nenotiks un kāroto vari nepagūt saņemt laikus. Tāpēc atliks vien doties uz kādu no veikaliem un iepirkšanās centriem, kur sameklēt īsto un atbilstošo lietiņu saviem mīļajiem. Lai atvieglotu nebeidzamo riņķošanu daudzajiem iepirkšanās centru stāviem, piedāvājam vairākas idejas, no kurām smelties iedvesmu un ātri saprast, kur meklēt risinājumu!

Plānotājs vai kalendārs

Ja zini, ka tava mamma, tētis vai labākā draudzene rūpīgi pieraksta visus darāmos darbus plānotājā un vēl nav atradis tādu nākamajam gadam, vērts apdomāt sarūpēt dāvanā plānotāju. Šeit vari redzēt, kādus plānotājus piedāvā pašmāju autori un ražotāji. Turklāt uzņēmums "Nice Place" izdevis arī īpašu plānotāju ar kaķu tematiku, tāpēc kādam, kas rūpējas par peļu junkuriņu un lolo kaķīšus, tā būs lieliska dāvana. Taču, ja plānotāju vēlies sarūpēt suņa saimniekam, nebēdā! Staigājot pa grāmatnīcu, vari izvēlēties skaistāko un atbilstošāko plānotāju, bet iekšā sarakstīt dažādus citātus par suņiem vai citus mīļus novēlējumus un atgādinājumus, piemēram, par savu un citu cilvēku svētkiem. Tādējādi plānotājs gūs vēl īpašāku vērtību, jo saņēmējs, uzšķirot attiecīgo nedēļu, kur esi ierakstījis veltījumu, varēs par tevi piedomāt!

Līdzīgi ir arī ar kalendāriem – teju visur atradīsi tādu, kas ilustrēts ar dzīvnieku fotogrāfijām, ainavām vai ziediem. Atliek vien izvēlēties atbilstošo dzīvnieku, kura fotogrāfijas redzamas kalendāros, jo vienam var patikt suņi, otram – kaķi, bet vēl kādam lielāku prieku sagādā zirgi. Arī kalendāru vari papildināt ar dažādām atzīmēm, piemēram, par kādu kultūras pasākumu, uz kuru esat jau iegādājušies biļetes, vai savu dzimšanas dienu, uz kuru tu draugu noteikti aicināsi! Interesanti, ka "Nice Place" radīts arī Latvijā pirmais kalendārs ar kaķu vārda dienām! Tajā, ticams, atradīsi ne tikai sava mīluļa, bet arī apkārtējo cilvēku kaķu vārdus.

Ko likt zem eglītes: pēdējā brīža dāvanas suņu un kaķu mīļiem
Foto: Shutterstock

Pierakstu blociņš un pildspalva

Rocīgie cilvēki, kuriem allaž pa rokai ir blociņš un rakstāmpiederums... Vai zini tādus arī savā draugu lokā? Tad dodies vien uz veikalu vai grāmatnīcu, kur noteikti atradīsi kādu blociņu ar sunīšu vai kaķīšu fotoattēlu uz vāka. To vari komplektēt ar pildspalvu, kuras galā piestiprināta dzīvnieciņa figūriņa vai kas aplīmēta ar interesantiem attēliem. Līdzīgi kā kalendārā, arī pierakstu blociņā pirmajā lapā vai blociņa vidū vari ierakstīt vēlējumu vai kādu atgādinājumu, piemēram: "Mājas nav tur, kur ir sirds, – tās ir tur, kur ir suns. (J. Roza Barbera)" Blociņu no visai parastas ikdienas pierakstu vietas vari pārvērst arī par interesantu uzdevumu grāmatiņu, ko dāvanas saņēmējam gada laikā jāaizpilda. Piemēram, bez konkrēta datuma vari ierakstīt, ka dāvanas saņēmējam jāsaraksta pieci jaukākie piedzīvojumi, kuros viņš līdz šim devies ar savu četrkājaino draugu, un trīs vietas, kurās noteikti nākamajā gadā jāpagūst nokļūt (ar vai bez dzīvnieka). Ļaujies brīvam domu lidojumam! Tici, paša veidota dāvaniņa saņēmējam nozīmēs ļoti daudz.

Apdrukāts krekliņš vai krūzīte ar novēlējumu

Nebūt nav tā, ka krekliņus un krūzītes apdrukā tikai ar jau gataviem uzrakstiem un fotogrāfijām. Ņem līdzi fotogrāfiju vai sarūpēto citātu, kas, iespējams, ir saprotams vien tev un cilvēkam, kam dāvanu gatavo, dodies uz kādu vietu, kur var apdrukāt krekliņus, un kopā ar pārdevēju vienojies, kāds būs galarezultāts. Apdrukājamo krekliņu vari iegādāties gan uz vietas veikalā, gan arī citos veikalos, ja vēlies kādu īpašu piegriezumu vai krāsu. Tikai pirms tam ar pārdevēju konsultējies, no kāda auduma jābūt krekliņam, lai to varētu apdrukāt.

Arī uz krūzītes vari izvēlēties kādu iedvesmojošu citātu, ar ko dāvanas saņēmējs, ik rītu malkojot kafiju, varēs priecīgi iesākt dienu. Tikpat labi tā var būt arī jūsu kopbilde vai amizanta fotogrāfija no interneta dzīlēm. Krūzīti vari pildīt ar kādu gardu beramo tēju vai konfektēm, un bagātīga dāvaniņa gatava!

Rotaļlietas

Mīkstās rotaļlietas kaķa vai suņa veidolā būs mīļa dāvana īpaši jaunākajiem ģimenes locekļiem. Ja rotaļlieta vizuāli atgādina par to sunīti vai kaķīti, kāds mīt mājoklī, neparasto līdzību noteikti novērtēs visa ģimene. Tiesa, ne vienmēr gadīsies, ka īstais dzīvnieciņš un rotaļlieta būs kā divas ūdenslāses. Lai attīstītu pirkstu veiklību un domāšanu, vari izvēlēties arī kādu puzli ar kaķa, suņa vai cita dzīvnieka attēlu. Te gan ņem vērā bērna vecumu un spējas, jo ar puzli, kas sastāv no 1000 gabaliņiem, varētu būt grūti tikt galā. Ja iespējams, aprunājies ar bērna vecākiem, kas zinās, cik sarežģītu puzli viņu bērns var salikt. Zinātkārajiem bērniem noderēs arī kāda izglītojoša grāmata par dzīvniekiem, tāpēc grāmatnīcā vari papētīt arī bērnu literatūras nodaļu.

Ko likt zem eglītes: pēdējā brīža dāvanas suņu un kaķu mīļiem
Foto: Shutterstock

Spilgtus citātus par suņiem esam atlasījuši šeit, bet trāpīgas atziņas par kaķiem vari meklēt šajā rakstā. Tos noteikti vari izmantot kādas dāvanas papildināšanai!

Un, protams, neaizmirsti arī par pašu četrkājaino draugu! Lai sagādātu svētku sajūtu arī mājas mīlulim, zem eglītes vari palikt arī pāris konservu kārbiņas vai kādus īpašus kārumus, ar ko pacienāt kaķīti vai sunīti. Tāpat vari padomāt arī par kādu zooveikalos iegādājamu rotaļlietu (bumbiņu, mīksto mantiņu, citām), ar kuru tavs un citu mīlulis varēs spēlēties. Svētku laikā īpašu sajūtu gribas sarūpēt ne tikai sev un saviem tuvajiem, bet arī četrkājainajiem draugiem, tāpēc parūpējies par kaut nelielu nieciņu, kas suņukam vai kaķītim sagādās svētkus, jo būs pasniegts tieši no tevis! Tikai pārliecinies, ka dzīvnieks drīkstēs ēst to, ko būsi sarūpējis, tāpēc pajautā mīluļa saimniekam par to, kas tieši tam kaķītim vai sunītim būs atbilstošāks.

Ja līdz šim neesi paguvis iegādāties lielas un dārgas dāvanas, neaizmirsti, ka svētki taču nav par to. Arī parasts pierakstu blociņš ar novēlējumiem vai rotaļlieta būs vērtīga, ja to pasniegsi, pavadot laiku kopā ar mīļajiem. Novērtē kopīgos brīžus kopā! Lai izdodas!

Ko likt zem eglītes: pēdējā brīža dāvanas suņu un kaķu mīļiem
Foto: Shutterstock
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form