'Google' zina visu! 2016. gada meklētākie jautājumi par suņiem
Foto: Shutterstock

Kur gan mēs vēršamies, ja pēkšņi prātā ienāk jautājums, uz kuru nezinām atbildi? Protams, "Google" meklētājā! Kā ik gadu, tiek apkopotas gan meklētākās slavenības, gan sporta notikumi, parādības un citi. Tāpat noteikts, kuri bijuši tie jautājumi, kas visvairāk nodarbinājuši suņu saimnieku prātus un rosinājuši meklēt atbildes. Lūk, "Barkpost" un "Dogster" aprakstīti tie jautājumi un atbildes, kas aizvadītajā gadā bijuši aktuālākie.

Jāpiebilst, ka šie jautājumi atlasīti, balstoties uz meklētāja datiem ASV, taču, ticams, temati ir aktuāli daudziem jo daudziem saimniekiem visā pasaulē. Tie galvenokārt skar problēmas un aspektus, ar kuriem saskaramies ikdienā, piemēram, kāpēc suns laiza saimnieka seju, kā mazināt suņa riešanu un kas notiks, ja mīlulis apēdīs gabalu šokolādes. Ieskaties jautājumos, uz kuriem, iespējams, arī pats esi vēlējies savulaik rast atbildes.

Kā atbrīvoties no blusām?

Blusas suņa kažokā ir viena daļa no problēmas. Patiesībā lielākais blusu daudzums var slēpties nevis uz mīluļa, bet gan uz citām vietām mājoklī, konkrētāk, tur, kur sunītis visvairāk pavada laiku. Tā var būt gan suņa guļvieta, gan, piemēram, vietiņa pie dzīvokļa durvīm, līdzās kāpnēm vai jebkur citur.

Par blusām var liecināt kasīšanās. Tiesa, to jāspēj atpazīt, jo ne vienmēr pakasīšana aiz auss nozīmēs, ka suni apsēduši parazīti. Ja dzīvnieciņš kasās pārlieku daudz un uzkrītoši un iepriekš līdzīga darbība nav novērota, nevilcinies un meklē palīdzību. Lai sunītis neiedzīvotos ādas problēmās, labāk konsultējies ar veterinārārstu un tikai pēc tam izvēlies kādu atbilstošu līdzekli, kas palīdzēs cīņā ar blusām.

Pilieni, aerosoli, šampūni un kaklasiksnas pret parazītiem var palīdzēt pasargāt četrkājaino draugu no blusām. Ziemas laikā tas varbūt nav tik aktuāli, bet pavasarī, vasarā un rudenī noteikti neaizmirsti parūpēties par preventīviem pasākumiem, lai blusas nenomāktu sunīti.

Ja tomēr novēro blusas, parūpējies, lai sunītim būtu kāds no pasargājošiem līdzekļiem, kā arī izmazgā visas vietas, kur dzīvnieciņš uzturējies (segas, stūrus u.c.). Parazītu oliņas var atrasties jebkurā vietā mājoklī, tāpēc ģenerālā tīrīšana blusu apkarošanā, ticams, būs neizbēgama. Taču tas viss būs lietderīga mērķa vārdā!

Plašāk par cīņu ar blusām lasiet šeit.

Comment Form