Pārmaiņas Baltajā namā – ASV atvadās no 'pirmajiem suņiem' Bo un Sanijas
Foto: Reuters/Scanpix

20. janvārī gaidāma jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas ceremonija, pēc kuras viņš kļūs par pilntiesīgu Baltā nama locekli. Astoņus gadus tajā mita līdzšinējais ASV prezidents Baraks Obama ar ģimeni un četrkājainajiem draugiem, taču nu viņi visi pārcelsies uz citu mājokli. Sociālajos tīklos par pārmaiņām politiskajā vidē diskutē arī četrkājaino draugu kontekstā. Kas ir Bo un Sanijs, Obamu ģimenes mīluļi, un kāda bija viņu loma Obamas prezidentūras laikā?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Baraks Obama ASV prezidenta amatā ievēlēts 2008. gada novembrī, bet 2009. gada 20. janvārī stājies amatā. Jau pirms vēlēšanām Obama savām meitām, Malijai un Natašai, solījis, ka gadījumā, ja viņu ievēlēs šajā amatā, meitenes saņems dāvanā sunīti. Protams, Obama tika ievēlēts, un nu atlika vien piepildīt meitām doto solījumu. Ilgi nebija jāgaida.

2009. gada 14. aprīlī, pāris mēnešus pēc prezidentūras sākuma, Obamu ģimene saņēma četrkājainu dāvanu no senatora Teda Kenedija un viņa sievas. Melnbaltais Portugāles ūdenssuns Bo nu tika uzņemts ASV pirmajā ģimenē un kļuva par valsts pirmo suni! Pēc dažiem gadiem viņam pievienojās māsiņa Sanija, un abi mīluļi kļuva par neiztrūkstošu daļu gan ģimenes brīvajā laikā, gan oficiālās pieņemšanās.

Prezidentūras laikā Obama ticis pie diviem mājdzīvniekiem, turklāt zīmīgi, ka abi ir Portugāles ūdenssuņi, un tas tiek saistīts ar Obamu atvases alerģiju. Taču šīs šķirnes sunīši raksturoti kā hipoalerģiski mīluļi jeb tādi suņi, kuri neizraisa alerģiju. Turklāt abus mīluļus var itin viegli atšķirt. Kamēr suņuka Bo kažokā ir gan balta, gan melna krāsa, un baltais tonis saskatāms gan Bo ķepās, gan krūts rajonā, Sanija ir gandrīz vai pavisam melna.

Jau tad, kad Sanija mitusi Baltajā namā, prezidents raksturojis: "Sanija ir ātrāka par Bo, lec augstāk, ir žiperīgāka. Bo cenšas turēt līdzi. Viņam tas patīk, un viņi nākotnē labi sapratīsies."

"Viņi sēž man klēpī, sēž manā krēslā, mēs samīļojamies. Man patīk gulēt uz grīdas kopā ar viņiem, patīk likt viņiem skriet un ķert vienam otru. Viņi ir tik mīlīgi, man vienkārši patīk būt kopā ar viņiem," tā par abiem suņukiem teikusi Mišela Obama.

Lai arī nākamajam ASV prezidentam Donaldam Trampam šobrīd neesot mājdzīvnieki un Baltais nams kādu laiku būs bez četrkājainajiem draugiem, domājams, arī Obamas pēctecis ar laiku uzņemsies rūpes par kādu dzīvnieciņu. Ja tā nenotiks, Tramps būs pirmais ASV prezidents 150 gadu laikā, ar kuru Baltajā namā nedzīvos neviens sunītis.

Taču turpinājumā vari uzzināt, kādi interesanti atgadījumi notikuši, kamēr sunīši dzīvojuši Baltajā namā Vašingtonā, un ko par viņiem saka paši saimnieki!

Tags

ASV Baltais nams Baraks Obama Mišela Obama Portugāles ūdenssuns Suns Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form