Dabas muzejā aicina iepazīt gada dzīvnieku – noslēpumaino zuti
Foto: Shutterstock

28. janvārī Latvijas Dabas muzeja apmeklētāji varēs iepazīt par 2017. gada dzīvnieku atzīto zuti, informē muzejā. Tiks rīkota tematiska ģimenes diena "Noslēpumainais gada dzīvnieks – zutis".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gada dzīvnieks – zutis – ir viena no neparastākajām zivju sugām Latvijā. Zuši ir aktīvi galvenokārt naktīs, pārtiek no zivīm, tārpiem, gliemjiem un pat citu zivju ikriem. Latvijā tie var sasniegt 1,5 metru garumu un 4,5 kilogramu svaru, stāsta muzejā.

Ģimenes dienas pasākuma laikā bērniem ar dažādu uzdevumu palīdzību būs iespēja uzzināt vairāk par šo īpašo gada dzīvnieku. Muzeja speciālisti stāstīs par zušu attīstību. No ikriem tie izšķiļas Sargasu jūrā (5000 km attālumā no Latvijas) Bermudu trīsstūra tuvumā, tad dodas uz Eiropas upēm un pieauguši vēlreiz mēro tālo ceļu pāri Atlantijas okeānam, lai nārstotu. Jūras ekspozīcijā bērni ar vecāku palīdzību varēs sameklēt dzīvniekus, ko zuši sastop savos garajos ceļojumos. Tāpat sanākušie varēs noskaidrot, kā izskatās zuša tuvāki un tālāki radinieki (piemēram, elektriskais un lielmutes zutis).

Ģimenes diena ir tematisks pasākums, ko reizi mēnesī sagatavo un apmeklētājiem piedāvā Dabas muzeja speciālisti. Tas satura un aktivitāšu ziņā īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem, tomēr, laipni aicināti ir visi interesenti. Ģimenes dienu dalībniekiem tiek piešķirta sava dalībnieka pase, kurā visa gada garumā ir iespēja vākt zīmodziņus par aktīvu piedalīšanos. Sezonas noslēgumā maijā, sadarbībā ar Jāņa Rozes apgādu, tiks apbalvoti čaklākie pasākuma apmeklētāji.

Pasākums plānots laikā no pulksten 11 līdz 16. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, dalība pasākumā – ar muzeja ieejas biļetēm. Norises vieta: Latvijas Dabas muzejs Rīgā, K. Barona ielā 4!

Tags

Latvijas Dabas muzejs Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form