Rīgas zoodārzā dzimis ņiprs pelēkais ronēns
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Zooloģiskajā dārzā teju vai Valentīna dienas noskaņās pasaulē nācis veselīgs roņu mazulis, "MansDraugs" informēja zoodārzā. Janvāra beigas, februāra un marta sākums roņu dzīvē ir laiks, kad pasaulē nāk jaunā roņu paaudze, un priecīgais notikums sagaidīts arī pašmāju zoodārzā.

"Ar prieku varam ziņot, ka 28. janvārī Rīgas zoodārza roņu mātei Kristai piedzimis pirmais mazulis – balts, apaļīgs un veselīgs bumbulis. Māte ir ļoti gādīga – labi baro un apsargā savu pirmdzimto pat no saviem kopējiem. Tādēļ arī mazuļa dzimums vēl nav zināms," priecīgo vēsti raksturo zoodārzā.

"Tā kā dzīvnieku pasaulē pirmie mazuļi nereti iet bojā, jo mātēm nav pieredzes to aprūpē, tādēļ arī vēlējāmies pārliecināties, ka ar abiem roņiem viss būs kārtībā. Šķiet, ka viss tiešām ir kārtībā, jo mazais aug acīmredzami un arī māte jūtas lieliski. Savukārt tēvam Puikam atliek tikai īgņoties blakus baseinā un noraudzīties uz notikumiem no attāluma," pastāsta zoodārza pārstāvji.

Roņu tēviņam šī ir jau trešā atvase: "Zoodārza slavenajam aktierim un vasaras barošanas demonstrāciju zvaigznei roņu tēvam Puikam šis ir trešais sekmīgi augošais pēcnācējs. Divi iepriekšējie, Puikas sadarbībā ar mātīti Ezi, saules gaismu ieraudzīja 2004. un 2008. gada agrā pavasarī. Pirmais pēcnācējs bija meita vārdā Apolonija, savukārt otrais bija puika Puzis. Vārdu ronēnam Puzim izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji."

Šī gada laika apstākļi vedina domāt, ka ne viens vien roņu bērns nokļūs Rīgas līča piekrastē, pieļauj dzīvnieku speciālisti, kuri atgādina, ka piekrastē atrastos roņu mazuļus pašiem nav ļauts "glābt un kaut kur vest". To veic Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti.

Rīgas zoodārzā visu februāri turpinās arī Tropu mēnesis. Tropu mājā sestdienās un svētdienās no pulksten 12 līdz 15 apmeklētājiem ir iespēja darboties izzinošā darbnīcā un uzzināt daudz saistošu jaunumu par skudru noslēpumaino dzīvi. Turklāt Tropu mājas kukaiņu ekspozīcijā apskatāmas divas audējskudru saimes. "Pačukstēsim, ka vienā saimē valda Valentīndienas noskaņas," intrigu uztur zoodārzā.

Zoodārzā atgādina, ka tā apmeklējums ar uzziņu dienesta "1188" kuponu ir uz pusi lētāks. Plašāk par akciju lasiet šeit. Turklāt piedāvājums attiecas arī uz zoodārza filiāli "Cīruļi".

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Kaķis & Suns Rīgas Zooloģiskais dārzs

Comment Form