Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

Sibīrijas meža kaķi gan pēc izskata, gan pēc rakstura ir ļoti līdzīgi Norvēģijas meža kaķiem un meinkūniem. Taču šī šķirne nav tik populāra kā abas pārējās. Sibīrijas meža kaķi ir sastopami gandrīz tikai Krievijā un bijušajās Austrumu bloka valstīs.

Noteikti nevar neievērot Sibīrijas meža kaķa valdzinošo un simpātisko purniņa izteiksmi. Paskatoties uz šo kaķīti, tā vien gribas pasmaidīt četrkājainajam draugam pretī un samīļot kaķīti. Sibīrijas kaķim raksturīga laba fiziskā forma, spēks, spēja ātri reaģēt, vēstīts Kaķu mīļotāju asociācijas mājaslapā.

Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

Sibīrijas mīlulim raksturīga vēlme pēc cilvēka sev blakus. Kaķim ir nosvērts raksturs, lai arī daudzkārt viņam labpatiks padraiskoties un kārtīgi izkustināt ķermeni. Līdzīgi kā citi lielie kaķi, arī Sibīrijas mīlulis var iemācīties spēlēties ar bumbiņu un to kā sunītis satvert zobos, atnesot saimniekam un gaidot cilvēka nākamo darbību.

Lai arī parasti kaķi no ūdens vairās kā no uguns, Sibīrijas meža kaķis ir citāds. Šiem mīluļiem gan patīk paspēlēties ar ūdeni un pat peldēties tajā (ja kaķi pie ūdens radināti jau no mazām dienām). Tā kā šīs šķirnes kaķi radušies Sibīrijas teritorijā, viņi ir raduši izdzīvot pat bargos laikapstākļos un viņu kažociņš pasargā kaķus no sala.

Pretēji iepriekšējām kaķu šķirnēm, Sibīrijas kaķim ir apaļākas ķermeņa formas, ne tik spicas un trijstūrainas. Kaķi pilnībā pieaug piecu gadu vecumā.

Lasīt vairāk

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form