Muzeju naktī Rīgas zoodārzā, iespējams, varēs dzirdēt Japānas makaku 'koncertu'
Foto: Publicitātes foto

20. maija vakarā, kad daudzviet norisināsies Muzeju nakts, Rīgas Zooloģiskajā dārzā interesenti varēs iepazīt dažādu sugu zvēru uzvedību dienas vēlākajās stundās, "MansDraugs" pavēstīja zoodārza pārstāvji. Iespējams, laiks būs tik labvēlīgs, ka Japānas makaku saime sarīkos kādu "koncertu", pieļāva zoodārzā.

Muzeju nakts noskaņās Rīgas Zooloģiskajā dārzā 20. maija vakarā notiks Vēstures nakts. Rīgas zoodārzs šoruden svinēs savu 105. dzimšanas dienu, un garajos darbības gados ir piedzīvoti daudzi uzplaukuma periodi. Arī krīzes nav gājušas secen, taču kopīgiem spēkiem tās visas ir pārvarētas.

Vēstures naktī zoodārzā ikviens interesents varēs ieskatīties senākos laikos izdotajos dārza izdevumos un aplūkot zooloģiskā dārza savulaik izveidotos plakātus. Tie izvietoti Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā, kas atrodas kādreizējā restorāna telpās. Par tā laika spozmi liecina masīvā lustra, kamīns zāles stūrī, kā arī ēkas arhitektūra.

Turklāt apmeklētāji pie kases varēs iegūt īpašu zoodārza vēsturiskām vietām veltītu plānu/darba lapu, kuru pareizi izpildot, varēs saņemt suvenīru no Rīgas zoodārza.

Muzeju naktī Rīgas zoodārzā, iespējams, varēs dzirdēt Japānas makaku 'koncertu'
Foto: Publicitātes foto

Savukārt nīlzirgu mājā izvietota kaulam veltīta izstāde "Osteo stāsti Zoodārzā".

Vēstures nakts laikā apmeklētājiem būs unikāla iespēja iepazīties ne tikai ar vēsturiskām vietām zoodārzā, bet arī vērot, ko dzīvnieki dara vakaros – tad, kad ikdienā tiek aizvērti dārza vārti. Ungārijas stepju govis sarīko badīšanās mačus, jaki un Prževaļska zirgi sacenšas par labākā skrējēja titulu, Japānas makaki veido vakara koncertus, ziemeļbrieži spēlē hokeju ar barības bļodām – tās ir ainas, kas nereti izbaudāmas rimtās vakara stundās, novērojuši zoodārza darbinieki.

Acīgākiem apmeklētājiem var palaimēties ieraudzīt arī lūsēnu ģimenes pirmos soļus. Lūšu mammai Kamēlijai un tēvam Rubīnam piedzimuši trīs mazuļi. Lai arī tie pasaulē nākuši pirms apmēram mēneša, tikai tagad tie sāk iznākt āra voljerā un mātes stingrā uzraudzībā nedrošiem soļiem iepazīst jauno pasauli. Biežāk mazuļi āra aplokā novērojami pievakarēs, kad mazinās kņada pie aploka. Šis pāris līdz šim izaudzinājis četrus lūsēnus – 2014. gadā Hercogu, 2015. gadā Jēkabu, Amberu un Pērli.

Muzeju naktī Rīgas zoodārzā, iespējams, varēs dzirdēt Japānas makaku 'koncertu'
Foto: Publicitātes foto

Tikpat acīgiem jābūt apmeklētājiem, lai saskatītu kaķu lemuru dvīnīšus, kas itin cieši mēģina noturēties mammas Vavī kažokā. Zoodārza darbinieki aicina īpašu vērību veltīt zvēriņu grimasēm.

20. maija vakarā zoodārza vārti apmeklētājiem būs atvērti līdz pulksten 22, ekspozīcijas – līdz pulksten 23, bet klejot pa zooloģiskā dārza takām drīkstēs līdz pulksten 23.30. Muzeju nakts vakarā līdz pulksten 22 būs atvērti vārti arī zoodārza filiālē "Cīruļi", aicinot apmeklētājus par lētāku ieejas maksu nesteidzīgā gaitā baudīt vakara noskaņas "Cīruļos", dzīvnieku klātbūtni un vērot to uzvedību vakara stundās. Gan Rīgas zoodārzu, gan tā filiāli ar īpašu kuponu var apmeklēt par pusi lētāk.

Comment Form