Dīvānā nagus vairs neasinās – jelgavnieki ražo skrāpējamos dēlīšus kaķiem
Foto: facebook.com/skrapele.lv

Nagu asināšana pret dīvāna malu vai tapetēm noteikti ir ierasta daudzos mājokļos, kuros mīt peļu junkuriņš. Tāpēc divi uzņēmīgi jelgavnieki radījuši "Skrāpeli" jeb skrāpējamo dēlīti, kas veidots no kartona. "MansDraugs" vērsās pie dēlīša ražotājiem, lai noskaidrotu, kāpēc radīts šāds produkts un vai tiešām kaķi to jau paguvuši iecienīt.

Kas ir "Skrāpele"? Idejas autori, jelgavnieki Kaspars Lūsis un Uldis Mežs paskaidro: tas ir skrāpējamais dēlītis kaķiem, izgatavots tepat Jelgavā. Dēlītis tiek gatavots no ekoloģiskiem materiāliem un pēc vajadzības papildināts ar baldriāna un kaķumētras smaržām. Dēlīši ieradinot kaķus asināt nagus uz tiem, nevis uz dīvāna malām, mēbelēm vai tapetēm, kas noteikti ir labi zināma situācija daudzos mājokļos. Kaspars stāsta, ka doma par kaķu nagu asināmo dēli radās pirms pāris gadiem, kad kopā ar kolēģi izlēma būt neatkarīgi un "stāvēt paši uz savām kājām" savā uzņēmumā. Lai arī biznesā Kaspars ir jau aptuveni 15 gadus, darbošanās ap kaķiem paredzētiem priekšmetiem sākusies līdz ar "Skrāpeli".

Kaspars pēc izglītības ir inženieris, tāpēc "Skrāpeles" tapšana bija viņa pētniecības un izmēģinājumu darbs, lai radītu praktisku, ērtu lietu, kas ļoti patiktu kaķiem un to saimniekiem, un obligāti būtu ekoloģiska. Tāpēc abi vīrieši "Skrāpeles" tapšanā iesaistījuši arī citus profesionāļus: dizainerus, ķīmiķus, tekstu autoru, fotogrāfu un palīgus, kas līmē dēlīšus. Daudz ko Kaspars un Uldis paveikuši arī paši saviem spēkiem. Jelgavā ražotās "Skrāpeles" "tēvi" nenoliedz, ka viņu ražojums nav pavisam unikāls, jo pasaules kaķu lietu tirgū varot atrast pietiekami daudz radniecīgu dēlīšu. Taču sākotnējo ideju gatavus dēlīšus ievest no citām valstīm abi atmetuši, izlemjot šo preci ražot paši un tādu, kā gribas.

Dīvānā nagus vairs neasinās – jelgavnieki ražo skrāpējamos dēlīšus kaķiem
Foto: facebook.com/skrapele.lv

"Skrāpele" tiek veidota no dabīga materiāla – gofrkartona loksnēm, kas salīmētas un iesmaržinātas ar kaķiem patīkamu aromātu. Kaķiem paredzētā dēlīša ražotāji ar rezultātu ir apmierināti – "atsauksmes esot labas un lietotāju skaits augot. Lai arī šobrīd "Skrāpeles" pircēji ir kaķu saimnieki Latvijā, vīri pieļauj, ka nākotnē varētu doties iekarot arī ārzemju tirgus, un plānā esot radīt vēl citas preces kaķiem.

Kaspars jau vairāk nekā 10 gadus rūpējas par četrkājainajiem draugiem, tāpēc paša murrātāji bija pirmie, kas testēja topošās "Skrāpeles" un stiprināja atziņu, ka dēlīšiem kaķu pasaulē ir cerīga nākotne. Vērojot savus kaķus un apkopojot draugu un paziņu atsauksmes, Kaspars ar Uldi nonākuši pie atziņām, kā kaķis dēlīti var izmantot. Galvenokārt tas kalpo kā skrāpējamais dēlītis, dažkārt tas tiek pagrauzts, un vēl kaķiem patīk uz tā gulēt. Dēlīša autori spriež, ka īpašu mīlestību pret "Skrāpeli", tostarp graušanu, veicina smaržvielas, kas nāk komplektā – baldriāns un kaķumētra, taču idejas autori noslēpumaini neatklāj, kā abi līdzekļi ir iestrādāti dēlītī. Ar vielu daudzumu esot gana daudz eksperimentēts, lai atrastu labāko līdzsvaru starp "pietiekami" un "par daudz". Kaspars teic, ka "Skrāpele" ļoti labi palīdz atradināt kaķi no mēbeļu skrāpēšanas, nadziņu asināšanu "pārceļot" uz kartona dēlīti.

Šobrīd visbiežākā komunikācija ar klientiem un kaķu saimniekiem notiek "Facebook" platformā. Ieskatoties produktam veltītajā lapā, var novērot, ka cilvēki aktīvi apmainās ar atziņām un attēliem, kā kaķi lieto dēlīti. Mēdz teikt: cik cilvēku, tik viedokļu. Līdzīgi varētu salīdzināt arī kaķu izturēšanos pret dēlīti. Kaspars min, ka aptuveni 95 procenti kaķu pievērš uzmanību neparastajam objektam viņu mājās un katrs pa savam izrāda par to interesi. Gadās, ka viens otrs kaķis sagādā vilšanos savam saimniekam, jo ir pilnīgi vienaldzīgs pret kartona priekšmetu.

Dīvānā nagus vairs neasinās – jelgavnieki ražo skrāpējamos dēlīšus kaķiem
Foto: facebook.com/skrapele.lv

Tā kā nagu asināmais dēlītis gatavots no kartona, paredzams, ka ar laiku tas jau būs labi nokalpojis un kaķītis to būs paplūkājis. Uzņēmēji esot novērojuši, ka atkārtoti jaunas "Skrāpeles" tiekot iegādātas apmēram pēc trim līdz sešiem mēnešiem, bet var arī kalpot krietni ilgāk. Tas ir atkarīgs arī no tā, cik aktīvs ir tās lietotājs un kad saimnieks novērtē to kā nolietotu. Piemēram, patversmēs, kurām Kaspars un Uldis dāvina skrāpējamos dēlīšus, tie nolietojoties ātrāk, jo uz vienu dēlīti ir vairāki lietotāji.

Jautāts par "Skrāpeles" izmaksām, Kaspars teic, ka ar katru klientu norit atsevišķa, tieša komunikācija, visbiežāk tā veidojas "Facebook" lapā. Kā jau tas notiek mazo uzņēmēju gadījumā, var individuāli vienoties par piegādes veidu. Savukārt izmaksas veido ražošanas iekārtas, ieguldītais darbs, izejmateriāli. Lai arī "Skrāpeles" aizmetņi meklējami jau pirms diviem gadiem, lielākais pieprasījums pēc šādiem dēlīšiem novērots pēdējo divu vai trīs mēnešu laikā, kad izgatavoti aptuveni 300 dēlīšu.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Lasāmgabali Kaķis Kaķis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form