Rīgas zoodārzā aizkavējušies pingvīni aicina uz 'Dzīvnieku dienām'
Foto: Publicitātes foto

14. oktobrī Rīgas Zooloģiskais dārzs svinēs 105 gadu jubileju, un šim notikumam par godu 7. un 8. oktobrī zoodārzā un tā filiālē "Cīruļi" tiek rīkotas tradicionālās "Dzīvnieku dienas", "MansDraugs" pavēstīja zoodārza pārstāvji. Šajās dienās piedalīties īpaši aicināti cilvēki, kuru vārdā vai uzvārdā atrodams dzīvnieka nosaukums.

7. un 8. oktobrī Rīgas zoodārzā un tā filiālē "Cīruļi" risināsies jau četrpadsmitais "Dzīvnieku dienu" čempionāta fināls. Apmeklētāji, kuru vārdā vai uzvārdā būs atrodams dzīvnieka nosaukums (uzrādot personu apliecinošu dokumentu), saņems 50 procentu atlaidi no pamatcenas ieejas biļetei Rīgas Zooloģiskajā dārzā vai filiālē "Cīruļi". Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no ticama interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Neklātienes sacensība par to, kurš dzīvnieks populārāks Rīgas zoodārza un filiāles "Cīruļi" apmeklētāju vārdos un uzvārdos, katru gadu ir pulcējusi lielu skaitu interesentu. Un par populārāko dzīvnieku ik gadu ir bijusi sīva konkurence. Līderu godā tikuši celti gan Gulbji, gan Brieži, Lāči, Vilki, Zaķi, gan arī Baloži. Savukārt cieši uz papēžiem minuši gan Gaiļi, gan Strazdi, Kazas, Ērgļi, Vanagi, Cīruļi, arī Lūši.

Pērn "Dzīvnieku dienās" apmeklēja 1162 cilvēki, kuru vārdos un uzvārdos bija paslēpies dzīvnieka nosaukums. Kopumā tika aptvertas 118 sugas. Apkopojot abu dienu rezultātus, 2016. gada "Dzīvnieku dienās" uzvarēja dažādās valodās minēti Lāči. Tiem cieši sekoja Baloži. Nākošās vietas ieņēma attiecīgi Gulbji, Lūši, Brieži, Vilki, Cīruļi, Vanagi, Strazdi un Zosis.

Rīgas zoodārzā aizkavējušies pingvīni aicina uz 'Dzīvnieku dienām'
Foto: Publicitātes foto

Baložu mājā no pulksten 12 līdz 15 darbosies izzinošā darbnīca "Putnu daudzveidība". Tajā ikviens zoodārza apmeklētājs varēs iepazīt putnu olas, izpētīt putnu kājas, knābjus un spalvas, kā arī patrenēties atpazīt putnu balsis.

Turklāt zoodārzā joprojām apskatāmi interesantie pingvīni. Sakarā ar to, ka aizkavējusies pingvīnu aizbraukšana uz Ķīnu, šie putni sveiki un veseli dzīvo zoodārza Flamingu mājā. Šeit mitinās 18 Humbolta pingvīni un 2 Džentu pingvīni. Pirms aizceļošanas uz Ķīnu putni no dažādiem Eiropas zoodārziem Rīgā tiek turēti karantīnā.

Šogad septembrī pelēko vainagdzērvju saimē izšķīlās trīs brūni, pūkaini mazuļi. Vecāki ir ļoti rūpīgi, pieskata savu lolojumu, sargā no briesmām, kā arī māca mazajiem atšķirt ēdamas lietas no neēdamajām. Dienvidu puslodē šobrīd pavasaris rit pilnā sparā, tādēļ arī šie Āfrikas krāšņie putni, sekojot dzimto zemju tradīcijām, sarūpējuši trīs skaistus mazuļus.

Rīgas zoodārzā aizkavējušies pingvīni aicina uz 'Dzīvnieku dienām'
Foto: Publicitātes foto

Apmeklētājiem ir iespēja apskatīt lepno melno grifu ģimeni, kurai arī šogad izdevies izaudzēt mazuli. Nu tas jau ir vecāku lielumā un atšķiras no tiem ar tumsnēju apspalvojumu. Šī retā un pasaulē apdraudētā putnu suga nebrīvē vairojas diezgan reti. Parasti ik gadu lieli izaug 8-10 putnēni. Šogad pasaules zoodārzos ir izdevies izaudzēt tikai piecus mazuļus un viens no tiem ir rīdzinieks.

Vasaras otrajā pusē pasaulē nāca divi jaku mazuļi un divi alpacēni. Video sižetu par jaku saimes rīta gaitām varam skatīt zemāk.

No 9. oktobra Rīgas zoodārzs pāriet uz ziemas darba laiku. Kases strādās no pulksten 10 līdz 16, savukārt dzīvniekus vērot zooloģiskajā dārzā varēs līdz pulksten 17.

Taču tas nebūt nenozīmē, ka zoodārzs aiziet gulēt ziemas miegā, jo dažādi pasākumi būs arī turpmāk. Piemēram, 26. oktobrī svērs Latvijā lielākos izaugušos ķirbjus, savukārt no decembra vidus līdz 28. janvārim zoodārzā būs "Ziemas naktis". Rīgas zoodārzs strādā katru dienu, arī 24. un 31. decembrī (saīsināts darba laiks) un 1. janvārī (pilna diena).

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form