Kāpēc suņi dara dažādas dīvainas lietas, saimniekam bieži liekot dusmoties
Foto: Shutterstock

Ikviens suņa saimnieks saskaras ar sava mīļdzīvnieka uzvedību, ko varētu nosaukt, kā minimums – par dīvainu. Bet dažreiz – pat pretīgu un ļoti kaitinošu. Kāpēc suņi tā uzvedas un kā uz šādām dīvainībām reaģēt saimniekam?

Te atradīsi "MansDraugs" apkopotus septiņus jautājumus un atbildes uz tiem, kāpēc tavs mīlulis nereti dara lietas, kas, tavuprāt, nebūtu akceptējamas.

Kāpēc suņi vārtās dubļos vai smirdīgās lietās

Daudziem suņiem tā ir kā atbalss par atmiņām no tiem laikiem, kad viņi dzīvoja baros un medīja ēdamo. Maskēšanās ļāva pietuvoties noskatītajam medījumam pirms suņi tika pamanīti.

Turklāt suņiem vienkārši patīk smaržas, jo tieši oža ir viņu spēcīgākā maņa. Un, jā, te nu pavisam reāli kļūst tavi vissliktākie pareģojumi: tavs mīlulis vāļājas smirdīgās lietās, jo viņam patīk būt smirdīgam.

Suņa uzvedība var būt saistīta ar vēlēšanos kaut ko pavēstīt citiem. Valstīšanās atkritumos, mēslos vai pūstoša dzīvnieka atliekās sunim, iespējams, ir veids, kā paziņot par savu atradumu. Šī teorija saista suņu un vilku izturēšanos, jo vilki mēdz baroties arī kā maitēdāji, tādēļ ir dabiski, ka viņi vārtās pūstošās dzīvnieku atliekās, lai pārējiem bara locekļiem pavēstītu par barības avotu.

Var pieļaut arī tādu iespēju, ka vārtīties stipri smakojošās lietās suni, līdzīgi kā vilku, pamudina vēlēšanās nomākt pašam savu smaku, jo tas viņam ļauj nemanītam pielavīties medījumam.

Vēl viena versija šo uzvedību izskaidro ar tieksmi nevis pašam kļūt smirdīgam, bet ar savu ķermeņa smaržu nomākt smirdoņu.

Tiesa, ekspertiem nav vienota viedokļa par to, kāds ir šādas suņa uzvedības vēstījums, tomēr attiecībā uz to, kā problēmu novērst, gan valda vienprātība: nepieciešama preventīva rīcība. Tas nozīmē, ka saimniekam jāgādā, lai sunim nebūtu, kur vārtīties.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka