Aicina uz lācenes Ilzītes 17 gadu jubilejas svinībām Līgatnes dabas takās
Foto: Velga Vītola

Latvijas slavenākā lāču meitene Ilzīte sasniegusi nu jau pieklājīgu jaunas dāmas vecumu, vēl pavisam nedaudz un ķepainei apritēs pilngadība. 11. janvārī Līgatnes dabas takās interesenti aicināti uz Ilzītes 17 gadu jubilejas svinībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ilzītes īstajā dzimšanas dienā – 11. janvārī – būs gan svētku torte, gan cienasts viesiem, gan kopīga apsveikuma dziesmas dziedāšana. Pulksten 12 par godu dzimšanas dienai Ilzīte saņems īpašu torti, kas gatavota no dažādiem lāču gardumiem – laša, riekstiem, medus, biezpiena. Tradicionāli torti gatavo un pasniedz viņas "audžumamma", Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola.

Lācene Ilzīte ir Latvijas slavenākais lācis, jo to izaudzināja cilvēks – zvērkope Velga Vītola. Ķepaiņa augšanai ir sekojusi līdzi vai visa Latvija, teic dabas taku darbinieki. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Lācenes dzimšanas dienas svētkos ir ielūgti Ilzītes atbalstītāji un aicināts ikviens Ilzītes un Līgatnes dabas taku draugs, lai ar savu klātbūtni iepriecinātu lāceni un pārējos dabas taku iemītniekus.

Interesanti fakti:

  • Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī Līgatnes dabas takās.
  • Lāceni Ilzīti ir izaudzinājusi Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola, jo māte no Ilzītes atteicās uzreiz pēc tās dzimšanas.
  • Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd ir kārtīga lāča svarā – apmēram 150 kilogramu.
  • Ilzītes lielākie kārumi ir medus, rieksti, svaigas zivis – laši un skumbrijas, un kaltēti liellopu kuņģīši.
  • Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Tags

Līgatne Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form