Rāda zobus, bet nekož: simpātiskais runcis Volfijs ar īpatnējo sakodienu

Rāda zobus, bet nekož: simpātiskais runcis Volfijs ar īpatnējo sakodienu
Foto: instagram.com/wolfie_smiles

2017. gadā trīs pelēcīgi kaķēni atrasti aiz kādas ēkas Kalifornijā, ASV. Teritorijas īpašnieks sazinājies ar dzīvnieku organizācijas "Friends for Life Rescue Network" pārstāvēm, un Žaklīna Santjago, viena no aktīvistēm, devusies palīgā mazajiem draugiem. Viens no viņiem iekarojis tūkstošiem "Instagram" sekotāju uzmanību.

Portālam "Love Meow" Santjago atklājusi, ka sākotnēji ēkā atrasti trīs pelēki kaķēni, taču jau tās pašas dienas vakarā viens no mīluļiem diemžēl miris, kaut arī darīts viss, lai mazulis izdzīvotu. Vēlāk glābēju komanda koncentrējusies uz pārējiem diviem kaķēniem, puisīti Volfiju un meitenīti Foksiju.

A post shared by Wolfie (@wolfie_smiles) on Jan 14, 2018 at 7:56am PST

Taču arī tad netrūcis grūtību un pārbaudījumu. Volfijam bijis nepietiekams svars, viņš svēris teju uz pusi mazāk nekā viņa māsiņa. Visi kaķēni atrasti nosaluši un izsalkuši, tāpēc ātri vien sastādīts ēšanas plāns, kā arī mīluļi uzmanīti, lai tie visu laiku atrastos siltumā, būtu padzirdīti, attārpoti un atblusoti. Tikai labā pašsajūtā mazuļi varējuši mierīgi pārciest nakti.

Kā redzams fotogrāfijās, Volfijs atšķiras no citiem kaķiem ar savu īpatnējo sakodienu. Runča zobiņi un ilkņi ir labi saskatāmi, kas rada asociācijas ar vilkati. Taču sakodiens neesot vienīgā nianse, kas raksturojot kaķi. "Sākumā mums nebija ne jausmas par Volfija problēmām. Izņemot viņa mīlīgo sakodienu un nepietiekamo svaru, likās, ka viņš ēd labi," teikusi Santjago. Taču drīz vien pēc aizvešanas no ēkas Volfijs kļuvis letarģisks un nespējis organismā noturēt ēdienu, kas nozīmējis, ka mazā mīluļa dzīvība karājas mata galā. Vienubrīd peļu junkuriņš pat nespējis paelpot un rīstījies, kā rezultātā mazulis elpināts mākslīgi.

A post shared by Wolfie (@wolfie_smiles) on Jan 15, 2018 at 7:47am PST

Rentgenuzņēmumi rādījuši, ka kaķim ir nosprostots barības vads. Klīnikā, kur Volfijs apskatīts, veterinārārsti ar šādu situāciju bijuši pārsteigti, jo ko tādu negadījies bieži redzēt. Speciālisti dzīvnieku glābēju pat centušies pierunāt mazo kaķīti iemidzināt, kam Santjago neesot piekritusi, apgalvojot, ka pašiem ārstiem neesot skaidra kaķa situācija, tāpēc neesot iemesls Volfijam atņemt dzīvību.

Par laimi, izdevies kaķa barības vadu izskalot, radot cerību, ka pelēkais skaistulis tomēr izķepurosies. Arī Santjago redzējusi, ka mīlulī mītot cīnītāja gars. Lai mazulis veiksmīgāk atveseļotos, viņa barojusi Volfiju ar šķidru barību, kā arī pēc tās apēšanas turējusi runci tā, lai viņš stāv uz pakaļkājām un barība sasniedz kuņģi. Tā tas bijis jādara ik pēc divām stundām.

A post shared by Wolfie (@wolfie_smiles) on Jan 15, 2018 at 7:55pm PST

Ar laiku Volfijs atguvis spēkus un kļuvis ņiprāks. Santjago ievērojusi, kā mazais spalvu kamoliņš iepazīst pasauli gluži vai no jauna, spēlēdamies un apgūstot apkārtni. Neveselais dzīvnieks bija kļuvis par kustīgu un enerģijas pilnu kaķi.

"Viņš ir priecīgs un sparīgs, un drosmīgs. Viņam patīk darīt blēņas," Volfiju raksturojusi Santjago, piebilstot, ka pelēkais kaķēns labi saprototies ar pārējiem viņas kaķiem.

A post shared by Wolfie (@wolfie_smiles) on Jan 17, 2018 at 12:02pm PST

Salīdzinot ar stāvokli, kādā runcis atrasts, un to, kāds viņš izskatās šobrīd, saimniece teikusi, ka Volfija svars ar katru dienu kļūstot lielāks, gluži kā vēderiņš. Savukārt par Volfija īpašo pazīmi - īpatnējo sakodienu - viņa izteikusies atzinīgi, skaidrojot, ka mīlulim īpaši patīkot rādīt mēli, kas labi redzama cauri zobiem.

Lai arī ārēji kaķis varētu šķist draudīgs un bīstams, patiesībā no tā neesot ne miņas. Kad Santjago mēģinot kaķi sabučot, Volfijs atverot muti tā, it kā grasītos kost. Taču tas vien piešķirot pelēcīgajam runcim īpašu izskata "odziņu", liekot kaķi mīlēt vēl vairāk, paudusi saimniece.

A post shared by Wolfie (@wolfie_smiles) on Jan 27, 2018 at 9:08pm PST

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka