Ģimene Indonēzijā jau 20 gadus rūpējas par bīstamu mājdzīvnieku – krokodilu

Ģimene Indonēzijā jau 20 gadus rūpējas par bīstamu mājdzīvnieku – krokodilu
Foto: Kadrs no video

Viens izvēlas suni vai kaķi, savukārt cits labprātāk rūpējas par zivtiņām vai citām dzīvām radībām. Taču kāda ģimene Indonēzijā jau 20 gadu garumā par savu mājdzīvnieku sauc krokodilu, vēstī ziņu aģentūra "Caters".

Aptuveni 200 kilogramus smagais krokodils piesaistījis pasaules mediju uzmanību, jo īpaši tādēļ, ka par savu mājdzīvnieku atklāti pastāstījis arī viņa saimnieks, 41 gadu vecais Muhameds Ivans. Kopā ar krokodilu Kojeku viņš nodzīvojis teju pusi savas dzīves.

Kā atklājis Ivans, 1997. gadā Pangandaranas pludmalē Indonēzijā viņš pamanījis bērnus, kas spēlējušies ar zvejnieku noķerto krokodilu. Vēlēdamies savā rīcībā dabā bīstamo zvēru iegūt, viņš to izpircis.

20 gadu laikā krokodils no aptuveni 25 centimetrus maza zvēra izaudzis nepilnus trīs metrus garš, dienā mielojoties ar vairākiem kilogramiem barības. Visvairāk Kojekam garšojot zivis.

Norādīts, ka Ivana mājdzīvnieks mītot viņa mājas pagalmā, un līdzās četrkājainim mierīgi varot spēlēties viņa bērni, kas šobrīd esot divus un 10 gadus veci. Kā vēstīts "Daily Mail", saimnieks Ivans atklājis, ka viņa krokodils esot ārkārtīgi mierīgs un nekad neuzbruktu ģimenes jaunākajām atvasēm.

"Kad viņš bija mazs, Kojeks bija diezgan nešpetns un pat iekoda man pirkstā, taču drīz vien kļuva mierīgs," teicis saimnieks. "Kojeks izskatās kā mežonis, taču patiesībā viņam patīk cilvēki."

Ģimene Indonēzijā jau 20 gadus rūpējas par bīstamu mājdzīvnieku – krokodilu
Foto: Kadrs no video

Ivans pieļāvis, ka Kojeks viņu uztverot kā savu draugu vai tēvu, un arī pats saimnieks neslēpis mīlestību pret neparasto mājdzīvnieku. Vīrietis pat izveidojis savam četrkājainim īpašu tīrības plānu: reizi nedēļā tiekot tīrīts krokodila ūdens, kurā zvērs mīt ikdienā, un tāpat tiekot arī aprūpēta Kojeka āda un mazgāti zobi.

Indonēzietis atklājis, ka tūristi no dažādām pasaules malām braucot ciemos skatīt Kojeku vaigā. Par neparasto mājdzīvnieku viņam pat piedāvāta samaksa, taču no sava mīluļa atteikties viņš negrasoties.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka