Pēdējais savā sugā: Bolīvijas vientuļajai vardei Romeo meklē īsto un vienīgo Džuljetu
Foto: AFP/Scanpix

Dabas aizstāvji Bolīvijā apņēmušies atrast pārinieci, iespējams, vienīgajam savas sugas pārstāvim pasaulē, Seivenkusas ūdensvaržu tēviņam Romeo, vēstī raidsabiedrība BBC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Romeo esot desmit gadus veca ūdensvarde, ko speciālisti dēvējot par pēdējo savas sugas pārstāvi pasaulē. Tamdēļ eksperti nolēmuši nepadoties un mēģināt atrast varžu mātīti, kas varētu kļūt par Romeo dzīvesbiedreni un radīt pēcnācējus, tādējādi saglabājot sugu.

"Mēs nevēlamies, lai viņš zaudē cerības. Mēs turpinām cerēt, ka ir vēl citas šādas vardes, lai varētu izveidot sugas aizsardzības plānu, saglabājot šo sugu," teicis dzīvnieku speciālists Arturo Munozs.

Šobrīd Romeo mītot Kočabambas Dabas vēstures muzejā Bolīvijā, turklāt viņa dzīves laiks tuvojoties beigām. Šīs sugas vardes dzīvojot līdz 15 gadu vecumam. Tāpēc, lai palielinātu Romeo iespējas tikt pie savas Džuljetas, varžu tēviņam izveidots īpašs profils iepazīšanās portālā (atrodams šeit). "Es burtiski esmu pēdējais no savas sugas. Taču tāpēc esmu šeit – cerībā atrast savu īsto pārinieci," rakstīts no vardes skatu punkta. "Runājot par otru pusīti, es neesmu izvēlīgs. Man vienkārši vajadzīga vēl viena Seivenkusas ūdensvarde. Citādi mana dzīve būs galā. Tāpēc, ja vēlies palīdzēt vecam Romeo atrast savu īsto un vienīgo Džuljetu, ziedo šim mērķim, lai varam doties viņas meklējumos!"

Aktīvistu mērķis esot līdz Valentīna dienai, proti, 14. februārim ziedojumos savākt 15 tūkstošus ASV dolāru, lai sāktu varžu mātītes meklējumus. Kā norādīts "Global Wildlife", Bolīvijas speciālisti plānojuši nosūtīt 10 ekspedīciju grupas uz upēm un citām vietām ūdens tuvumā, kur agrāk novērotas Seivenkusas ūdensvardes.

Tags

BBC Bolīvija Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form