Latvijā turpina attīstīties pirmā bezsaimnieka dzīvnieku datubāze

Latvijā turpina attīstīties pirmā bezsaimnieka dzīvnieku datubāze
Foto: Shutterstock

"Pukainis.lv" ir pirmā un vienīgā Latvijas mēroga dzīvnieku datubāze. Sākumā var šķist, ka tā ir vienkārša mājaslapa, kurā kāds ievieto sludinājumus par dzīvniekiem, taču tā nav, pauž "Pukainis.lv" pārstāvji. Tas ir Vislatvijas tiešsaistes reģistrs dzīvniekiem bez mājām. Par visiem ievietotajiem dzīvniekiem portālā atbild patversmes un biedrības. Tas nozīmē, ka visi redzamie dzīvnieki ir aprūpēti, veseli un sterilizēti vai kastrēti.

"Pukainis.lv" ir ērta sistēma, kas palīdz patversmēm sekmēt dzīvnieku adopciju. Tā ir vienkārša un moderna informācijas izvietošanas sistēma, kā arī vienlaikus darbojas kā patversmes iekšējā publiskā datubāze. Sistēma ir tik vienkārša, ka, lai ievietotu informāciju par dzīvnieku portālā, nepieciešami tikai trīs klikšķi, stāsta portāla pārstāvji. Patversmes, kuras sadarbojas ar "Pukainis.lv", iegūst sev papildus atpazīstamību sabiedrībā (lapu ik dienas apmeklē aptuveni tūkstotis unikālo lietotāju), turklāt tas viss ir bez maksas.

Savukārt apmeklētājiem šī ir pievilcīga un parocīga datubāze, kurā atrodami patversmju dzīvnieki. Tas ir ērts meklēšanas rīks, kurā interesentiem ir iespējams atlasīt dzīvnieku pēc sev vēlamajiem kritērijiem, piemēram, dzimums, atrašanās vieta un augums. Ja svarīga ir nevis šī informācija, bet gan dzīvnieks pēc savas būtības, tad noteikti palīdzēs pievienotās bildes un unikālie apraksti par katra mīluļa rakstura iezīmēm vai citiem interesantiem paradumiem. Tāpat pēc lēmuma pieņemšanas par adopciju "Pukainis.lv" nodrošina ātru saziņu ar attiecīgo patversmi, norādot tās kontaktinformāciju.

Informācija par visiem pieejamajiem dzīvniekiem adopcijai ir atrodama ne tikai mājaslapā, bet arī "Facebook" lapā, kur tiek ievietotas arī jaunākās ziņas par visām portāla aktivitātēm. Par "Pukainis.lv" arī var lasīt citos medijos, piemēram, "Delfi".

"Pukainis.lv" ir īpaši lepni, ka šajā mājaslapā ir sadaļa "Laimīgie dzīvnieki, kas atrada savas mājas". Arī jau minētajā "Facebook" lapā portāla pārstāvji dalās ar ziņām un bildēm, kā iet adoptētajiem dzīvniekiem jaunajās mājās un ar jaunajiem saimniekiem.

Lai "Pukainis.lv" sasniegtu savu mērķi, nepieciešams galvenokārt patversmju atbalsts - jo vairāk Latvijas patversmes pievienosies, jo organizētāks un produktīvāks darbs tiks paveikts. Tāpat tiek meklēti atbalstītāji, kas var sniegt finansiālu palīdzību, kā arī citi ieinteresētie, kuri var piedāvāt savas rūpes un enerģiju.

Par adoptēto kaķu veiksmes stāstiem iepriekš vēstīja arī "MansDraugs". Šeit var uzzināt, kā runcis Tomass ienāca jauno saimnieku ģimenē, bet šeit lasi īpašā Pirāta stāstu.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka