Nekļūdīties ar izvēli: suņu šķirnes nepieredzējušiem un rūdītiem saimniekiem
Foto: Shutterstock

Šķirnes suņa izvēlei vienmēr jābūt rūpīgi apdomātai, izvērtējot atbilstību saimnieka un pārējo ģimenes locekļu dzīves ritmam un arī paša mīluļa rakstura iezīmes. Dažādos portālos, kas veltīti tēmām par uzticamajiem draugiem, noteiktas suņu šķirnes, kas piemērotas kā pirmie mājdzīvnieki, kā arī nosaukti tādi suņi, kas saimniekam var sagādāt grūtības un ieviest ikdienā būtiskākas korekcijas.

Paturi prātā, ka katra suņa izturēšanās ir atkarīga no viņa audzināšanas, un tā galvenokārt ir saimnieka atbildība. Pareizi socializēts un apmācīts suns būs lielisks mājas mīlulis, taču, ja pret suņa audzināšanu izturēsies vieglprātīgi, par "cietu riekstiņu" var izrādīties jebkurš suns.

Mīlīgi suņuki, kurus iesaka nepieredzējušiem saimniekiem

Nekļūdīties ar izvēli: suņu šķirnes nepieredzējušiem un rūdītiem saimniekiem
Foto: Shutterstock

Pirmā suņuka izvēle ir atbildīgs brīdis. Pirms tam jāapsver gan tas, cik lielam vajadzētu būt iecerētajam mājas mīlulim, gan arī viņa rakstura īpašības, kas atrodamas katras suņu šķirnes aprakstā. Lai saimniekam nebūtu lieki jālauza galva, "Vetstreet" apkopoti vairāku veterinārārstu padomi, kuras suņu šķirnes visbiežāk izvēlas nepieredzējuši saimnieki, proti, tie, kas mājas mīluli izvēlas pirmoreiz.

Punduršpics

Punduršpics, Pomerānijas špics, pomerānietis – visi šie vārdi raksturo mazo, pūkaino un ārkārtīgi skaisto suņuku, kas tā vien atgādina maza izmēra lācīti. Kur vien punduršpics nonāks, viņš būs pats jaukākais dzīvnieciņš telpā, kas piesaistīs pat visnopietnāko cilvēku uzmanību. Un ne velti!

Būdams ziņkārīgs un drošs, punduršpics centīsies izpatikt saimniekam, paklausīgi izpildot uzdevumus un komandas. Tā kā mīluļi labi adaptējas saimnieka dzīvesveidam un vēlmēm, suns var gan laiski gulšņāt pa māju, gan piedalīties aktivitātēs, piemēram, adžiliti un suņu sacensībās.

Tiesa, punduršpics, iespējams, nezina, ka patiesībā ir mazs suņuks, bet viņa raksturs drīzāk liecina par augumā lielu suni. Parādīt savu raksturiņu šis mīlulis var jebkurā brīdī.

Pūkainais kažoks gan prasa īpašu kopšanu un regulāru ķemmēšanu, ar ko saimniekam jārēķinās jau laikus.

Lasīt vairāk

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka