Rīgas zoodārza filiālē Kalvenē varēs izgatavot putnu būrīšus
Foto: Publicitātes foto

Dzeņa darbnīca jau ceturto gadu dodas uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli "Cīruļi", lai risinātu jauno mājokļu problēmu Kurzemes zīlīšu un mājas strazdu populācijā, savukārt zinoša ornitologa pavadībā ikviens interesents varēs doties savvaļas putnu vērošanas ekskursijā pa "Cīruļu" teritoriju, informē zoodārzā.

14. un 15. aprīlī no pulksten 12 līdz 15 "Cīruļos" darbosies Dzeņa darbnīca, kurā ikvienam zoodārza filiāles apmeklētājam būs iespēja mācīties pareizi izgatavot būrīšus sīkajiem dobumperētājiem - zīlītēm, mušķērājiem un mājas strazdiem. Lai visi dēlīši atrastu pareizās vietas, celtniecības procesus uzraudzīs gan zinoši zoodārza speciālisti, gan arī "Cīruļu" galvenie dispečeri – lāču saime tēviņa Toma virsvadībā. Putnu dienās "Cīruļos" plānots izgatavot 100 būrus zīlītēm, mušķērājiem un zvirbuļiem, kā arī 100 mākslīgos dobumus mājas strazdiem. Pašu izgatavotos būrīšus netiks liegts ņemt līdzi un izkārt putniem piemērotā vietā savu māju apkaimē. Īpašā būra statusā - mākslīgā ligzdvieta bikšainajam apogam.

Sestdien, 14. aprīlī, pulksten 10 un 14 zoodārza filiāle "Cīruļi" un Aizputes novada tūrisma centrs aicina "Cīruļu" apmeklētājus pirmo reizi doties aizraujošā un izzinošā putnu vērošanas ekskursijā pa zoodārza filiāles teritoriju zinoša ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā. Sapulcēšanās ekskursijai pie "Cīruļu" kases namiņa. Lai piedalītos ekskursijā, jāpērk zoodārza filiāles "Cīruļi" ieejas biļete. Zoodārza darbinieki aicina parūpēties par ekskursijai piemērotu apģērbu un apaviem, kā arī paņemt līdzi tālskati. "Cīruļu" pļavās un mežos itin draudzīgi blakus sadzīvo gan oficiāli reģistrētie zooloģiskā dārza iemītnieki, gan arī savvaļas dzīvnieki. Pavasarīgās debesis jau krietni agri pieskandina līksmi cīruļu treļļi, no purvājiem atskan dzērvju sasaukšanās, kiangu aploks itin bieži pavasaros "piesnieg ar baltām gulbju kupenām". Vilku birzs pielijusi ar dažādās balsīs dziedošiem putniem.

Rīgas zoodārza filiālē Kalvenē varēs izgatavot putnu būrīšus
Foto: Publicitātes foto

Putnu dienās "Cīruļos" tiks būvētas mākslīgās ligzdvietas arī vienai no mazākajām Latvijas pūcēm – bikšainajam apogam. Atbalstot šīs apogu sugas izpētes un aizsardzības programmu, Putnu dienās šogad ir paredzēts izgatavot 100 būrus šim mazajam naktsputnam. Lielākā daļa darba jau ir paveikta, jo iepriekšējās nedēļas nogalē Rīgā uzbūvēti 90 būri. Tātad "Cīruļu" apmeklētājiem būs iespēja dot savu ieguldījumu šīs sugas izpētē un aizsardzībā un izgatavot 10 mākslīgās ligzdvietas šai noslēpumainajam nakts lidonim.

Lai iepazīstinātu ar mākslīgo ligzdvietu daudzveidību, "Cīruļos" būs apskatāma būru ekspozīcija, kurā redzami mājokļi gan pupuķiem, zaļajām vārnām, meža pūcēm un urālpūcēm, gan arī erickiņiem un dzeguzēm, cielavām, susuriem un sikspārņiem. Šī ekspozīcija arī sniedz vērtīgus ieteikumus par ligzdvietu izvietošanu (cik augstu, uz kuru debess pusi, cik tālu vienu no otras, utt.).

Katru gadu Putnu dienās Rīgas zoodārzs pievērš uzmanību arī Latvijas dabai, sniedzot reālu ieguldījumu dažādu dobumos ligzdojošo putnu un neputnu aizsardzībai un atbalstam. Pērn gatavoti būri apodziņam, pirms tam tika uzbūvēti 200 būri susuriem, kas izvietoti Daugavpils un Talsu pusē, 30 labiekārtotus mājokļus ieguvuši pupuķi (mājvietas izliktas Ādažu poligonā), tāpat zaļās vārnas (30 ligzdvietas izkārtas Garkalnes apkārtnē), daudzus būrus izgatavoja arī meža pūcei un urālpūcei (vairākus gadus sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi izvietoti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās).

No 1. aprīļa zooloģiskā dārza filiāle strādā vasaras režīmā,tāpēc apmeklētājiem ir iespēja ilgāk vērot "Cīruļu" dzīvnieku mierīgo un nesteidzīgo dzīves ritmu. "Cīruļu" kases atvērtas no pulksten 10 līdz 18.

Savukārt zoodārzā Rīgā vasaras sezona sākas 14. aprīlī. Zoodārza kases atvērtas no pulksten 10 līdz 18.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form