Suņu mazgāšana: cik bieži to veikt un kas jāņem vērā

Suņu mazgāšana: cik bieži to veikt un kas jāņem vērā
Foto: Shutterstock

No mazgāšanās procesa izvairīties nav iespējams – arī tad, ja pirms likšanas vannā vai dušā četrkājainais draugs uz tevi skatās ar vispiemīlīgāko skatu pasaulē. Vienotas atbildes, cik bieži un kā suņu mazgāšanai būtu jānorit, nav, taču ir dažādi faktori, kurus izsverot, vari nonākt pie pareizās "instrukcijas" tieši savam mīlulim.

"Dogster" raksta, ka visupirms saimniekiem vajadzētu apzināties, cik suņu mazgāšanai ir liela nozīme un kāpēc tas vispār būtu jādara. Četrkājainais draugs regulāri jāmazgā, lai novērstu ādas niezi, iespējamu iekaisumu veidošanos, kā arī kažoka savelšanos. Tāpat sunīšiem tīk, kad viņus pabužina, pakasa vēderu vai kā citādi lutina – netīrs suns, kurš izvārtījies visās iespējamās vietās, kā arī mājās ienesis nepatīkamu smaku, iespējams, nebūs pirmais, ko gribēsies samīļot.

Principā tas, cik bieži suns jāmazgā, atkarīgs no šķirnes, kažoka biezuma, ādas veselības, kā arī aktivitātēm, kas pavadītas ārpus mājas.

Suņu mazgāšana: cik bieži to veikt un kas jāņem vērā
Foto: Shutterstock

Suņa smaka. Arī sunim, tāpat kā cilvēkam, nepieciešama mazgāšanās, ja aromāts, kas nāk no ķermeņa, nav "svaigs". Ja cilvēkam smaka bieži vien saistāma ar sviedru izdalīšanos, suņu gadījumā nepatīkama aromāta iemesli parasti ir citi – kā nekā suns ārā var purniņu kaut kur pielikt, to kaut kur iebāzt, izvārtīties tam neparedzētās vietās u.c.

Speciālista konsultācija. Pajautā vetārstam, cik bieži konkrētā šķirne būtu jāmazgā – bieži vien saimnieki uztraucas, ka mazgās suni pārāk bieži un tāpēc spalva kļūs sausāka – vēl viens iemesls, kāpēc aprunāties ar speciālistu.

Medicīniski nolūki. Ja sunītim ir pastiprināta nieze, iespējams, viņam nepieciešams speciāls šampūns vai kādi citi mazgāšanas līdzekļi (arī par to varēs pastāstīt veterinārajā klīnikā). Šo ir svarīgi noskaidrot, jo varbūt četrkājainajam draugam nepieciešams kāds speciāls produkts, lai uzlabotu ādas veselību, un mazgāšana nepieciešama regulārāk nekā citiem. Novēro sava mīluļa uzvedību uzmanīgi!

Pārāk sauss kažoks. Ja konstatē, ka sunītim ir ļoti sauss kažoks (spalva vai matiņi), iespējams, ar mazgāšanu aizraujies pārāk daudz. Suņiem no dziedzeriem izdalās eļļas, kas uztur suņu kažokus spīdīgus un aizsargā tos no ūdens, bet, pārmērīgi mazgājot, šo dabīgo procesu var ietekmēt negatīvā veidā.

Suņu mazgāšana: cik bieži to veikt un kas jāņem vērā
Foto: Shutterstock

Biezs kažoks. Suņiem, kuriem ir "dubultais kažoks", mazgāšana ir nepieciešama retāk nekā citiem (piemēram, samojediem). Taču šiem suņiem jāpievērš lielāka uzmanība regulārai ķemmēšanai, lai kažoks izskatītos un būtu veselīgs un tīrs.

Pašregulācija. Dažādu šķirņu pārstāvji, kuriem ir īsa spalva, piemēram, dalmācieši, spēj regulēt un kontrolēt dziedzeru aktivitāti, tāpēc viņiem mazgāšanās reizes ir nepieciešamas retāk (protams, atkarīgs no sunīšu aktivitātēm ārpus mājas).

Tāpat der atcerēties, ka suņus vēlams mazgāt remdenā ūdenī (vairāk pat siltā) un izmantot arī speciālo ķemmi. Suņus nav ieteicams žāvēt ar fēnu, ja tam nav regulējams stiprums un karstuma pakāpes – tādos gadījumos labāk nemitīgi ķemmēt un ļaut kažokam izžūt pašam, lai nenodarītu dzīvniekam pāri.

  • Te izlasi 10 interesantus faktus par suņiem, kurus, iespējams, līdz šim nebūsi dzirdējis.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka