Maģiski kadri: tūkstošiem gājputnu atpūšas starp pārlidojumiem

Maģiski kadri: tūkstošiem gājputnu atpūšas starp pārlidojumiem
Foto: Vida Press

Vairāki tūkstoši dzērvju novērotas Hula ezera apkārtnē Izraēlā, radot apburošus skatus saulrieta laikā, ziņo "Vida Press".

Gājputni novēroti, atpūšoties garajā ceļā. Pieļauts, ka kopumā kuplajā pulkā bijuši aptuveni 40 tūkstoši dzērvju, turklāt daudzu putnu ēnas radījušas iespaidu, ka putnu skaits varētu būt vēl lielāks.

Fantastiskos kadrus iemūžinājis fotogrāfs Farids Kazamils, kas tobrīd bijis ezera tuvumā. Pieredzi ar dzērvju baru un saullēktu viņš raksturojis kā brīnišķīgu izrādi, par ko bijis sajūsmā. Redzēt tūkstošiem putnus virs ezera bijis lieliski.

"Es stāvēju slepenā putnu vērotāju vietā aptuveni 15 līdz 20 metrus no dzērvēm. Putnu bija tik daudz, ka, uzņemot fotogrāfijas, likās, ka mani ieskauj putnu armija," teicis fotogrāfs. "Biju sajūsmā par iespēju redzēt šo apburošo izrādi, vērot putnu izturēšanos un to, kā viņi sazinās viens ar otru."

Kazamils norādījis, ka bijis ārkārtīgi svarīgi, lai viņš visu laiku uzvestos ļoti klusi un neaizbiedētu putnus.

Izraēla un arī Hula ezers ir viens no gājputnu pieturas punktiem, un ezera tuvumā migrantus bieži varot novērot, tāpēc tā esot populāra vieta putnu vērotājiem.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka