Maģiski kadri: tūkstošiem gājputnu atpūšas starp pārlidojumiem
Foto: Vida Press

Vairāki tūkstoši dzērvju novērotas Hula ezera apkārtnē Izraēlā, radot apburošus skatus saulrieta laikā, ziņo "Vida Press".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gājputni novēroti, atpūšoties garajā ceļā. Pieļauts, ka kopumā kuplajā pulkā bijuši aptuveni 40 tūkstoši dzērvju, turklāt daudzu putnu ēnas radījušas iespaidu, ka putnu skaits varētu būt vēl lielāks.

Fantastiskos kadrus iemūžinājis fotogrāfs Farids Kazamils, kas tobrīd bijis ezera tuvumā. Pieredzi ar dzērvju baru un saullēktu viņš raksturojis kā brīnišķīgu izrādi, par ko bijis sajūsmā. Redzēt tūkstošiem putnus virs ezera bijis lieliski.

"Es stāvēju slepenā putnu vērotāju vietā aptuveni 15 līdz 20 metrus no dzērvēm. Putnu bija tik daudz, ka, uzņemot fotogrāfijas, likās, ka mani ieskauj putnu armija," teicis fotogrāfs. "Biju sajūsmā par iespēju redzēt šo apburošo izrādi, vērot putnu izturēšanos un to, kā viņi sazinās viens ar otru."

Kazamils norādījis, ka bijis ārkārtīgi svarīgi, lai viņš visu laiku uzvestos ļoti klusi un neaizbiedētu putnus.

Izraēla un arī Hula ezers ir viens no gājputnu pieturas punktiem, un ezera tuvumā migrantus bieži varot novērot, tāpēc tā esot populāra vieta putnu vērotājiem.

Tags

Izraēla Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form