Katru gadu Ventas rumbā Kuldīgā vērojama vimbu lēkāšana, un daudzi interesenti dodas šo izrādi skatīt dzīvē. Lai arī parasti vimbas lēkā aprīlī, arī maija sākumā "Delfi" novēroja zivju aktivitāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vides pētnieks un zivju sabiedrisko attiecību speciālists Māris Olte portālam "MansDraugs" jau iepriekš atklāja, ka vimbas mēģina uzlekt uz rumbas, jo tur ir lielākas iespējas nārstošanai. Ventas rumbu viņš raksturoja kā "atlases filtru, kam stiprākās zivis vai tās, kuras prot labāk izmantot straumi, tiek pāri".

Iemesls, kāpēc ik gadu pavasarī Kuldīgā vērojama zivju lēkāšana, esot pavisam vienkāršs: vimbas peld augšup pa Ventu līdz brīdim, kad atduras pret Ventas rumbu. Tā kā rumbas lejā zivju ir daudz, prasmīgākās un veiksmīgākās zivis uzlec uz rumbas augšas, lai nārstotu tur.

"Tās, kuras ir pārlekušas pāri, tiek tādās kā septītajās debesīs," teica Olte. Tiesa, peldētājām jābūt apķērīgām, jo vietumis rumba ir augstāka, bet citā – zemāka, un daudz kas ir atkarīgs arī no ūdens līmeņa un straumes.

Tags

Kuldīga Māris Olte Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form