Smiltenē notiks treniņnometne servisa suņiem; iedzīvotāji aicināti neglaudīt mīluļus

Smiltenē notiks treniņnometne servisa suņiem; iedzīvotāji aicināti neglaudīt mīluļus
Foto: Shutterstock

Servisa suņu biedrība "Teodors" Smiltenē no 10. līdz 13. maijam rīko "Profesionālo iemaņu treniņnometni servisa suņiem un viņu turētājiem", kuras laikā notiks ne tikai praktiskās nodarbības pilsētvidē šo darba suņu turētājiem, bet arī tiks kārtoti eksāmeni jauniem suņiem un izieta atestācija tiem, kuriem jau ir servisa suņa apliecības, informē biedrībā.

Servisa suņu biedrība "Teodors" kopš 2013. gada ir apmācījusi astoņus suņus-pavadoņus un vienu suni-asistentu, kuri atbilstoši likumdošanai reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā (LDC). Neskatoties uz to, ka likums Latvijā, t.sk. LDC, nenosaka servisa suņu (suņu-pavadoņu un suņu-asistentu) atkārtotu atestāciju, to nosaka starptautiskā prakse. Biedrībā arī pauž, ka ar laiku suņa iemaņas notrulinās, tāpēc būtiski tās periodiski atjaunot un papildināt. Tā kā servisa suņiem ir uzticēta cilvēka drošība un pat dzīvība, svarīgi viņiem periodiski iziet savu profesionālo iemaņu atestāciju, lai gan biedrība, kas uzņemas atbildību par saviem suņiem, gan paši suņu turētāji būtu droši par viņu darba spējām.

Nometnes vieta izvēlēta Smiltene, jo tā ir sveša vide visiem dalībniekiem. Tieši nepazīstamos maršrutos atklājas patiesās servisa suņu iemaņas un palīdz kļūt drošākiem doties ārpus pazīstamās teritorijas, kas paaugstina cilvēka mobilitāti. Starptautiskie tiesneši no Latvijas, Somijas un Igaunijas vērtēs suņu prasmes pārvietoties pilsētvidē, kā arī viņu paklausības līmeni.

"Ar prieku pieteicos šajā projektā kā brīvprātīgā, jo vislabāk par servisa suņu darba specifiku un viņu nozīmību cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīvē var uzzināt praktiski darbojoties viņiem līdzās. Viens ir tas, ko izlasām informatīvajos materiālos, bet pavisam cits ir redzēt un piedzīvot rakstītā svarīgumu, jo bieži sabiedrība redz pa ielu ejam parastu suni, nevis darba suni, kurš ir koncentrējies uz savu darbu, un vēlme viņu paglaudīt padara to grūtāku," tā par darbu projektā saka Dinija, viena no brīvprātīgajām, kas pārstāv Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kas ir šī projekta informatīvais atbalstītājs pielāgotās informācijas nodrošināšanā.

Praktiskie treniņi servisa suņiem sāksies 11. maijā pulksten 9 no viesnīcas "Brūzis". Savukārt 12. maijā paredzēta eksāmenu/atestāciju diena, tāpēc biedrības pārstāvji aicina visus Smiltenes iedzīvotājus un viesus būt saprotošiem un netraucēt suņus darbā ar skaļiem izsaucieniem vai mēģinājumiem paglaudīt.

Projektu finansē a/s "Latvijas Valsts meži" Sociālās palīdzības programmā, ko administrē Fonds "Ziedot.lv". Projekta sadarbības partneris ir Latvijas Neredzīgo bibliotēka, kas semināra apmeklētājiem nodrošinās izdales materiālus gan redzīgo, gan Braila (neredzīgo) rakstā. Projekta norise tiks fotografēta - vēlāk iegūtās fotogrāfijas tiks izmantotas projekta un biedrības darbības atspoguļošanā publiskajā vidē.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka