Video: Nešpetnie ērglēni Robis un Vilnis naski kož viens otram

Video: Nešpetnie ērglēni Robis un Vilnis naski kož viens otram
Foto: Dabasdati.lv

Abas oliņas, kas iedētas jūras ērgļu ligzdā Durbē, jau veiksmīgi izšķīlušās un nu ligzdā bez pieaugušajiem putniem Mildas un Raimja mājo arī viņu mazuļi Robis un Vilnis.

Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē interesenti var vērot, kā veidojas ērgļu ģimenes dzīve, kā vecāki nodrošina pārtiku, silda mazuļus un rūpējas par mājokli, sagādājot zarus un citus materiālus tās konstrukcijai. Tāpat var novērot, kā savā starpā sazinās vecāki un mazuļi, kā arī abi ērgļu brālīši.

Lai arī putnēnu dzimumi vēl nav zināmi, pagaidām "Dabasdati.lv" foruma dalībnieki ērgļus nosaukuši par Robi un Vilni. Jau novērots, ka nešpetnākais no abiem izrādījies Robis, kurš brālim mēdz biežāk iekampt ar knābi kaklā, taču arī Vilnis atbildi parādā nepaliek.

Interesanti, ka abu saķeršanās lielākoties notiek pieaugušā putna klātbūtnē, tači ērglis mazuļu ķildā neiejaucas.

Šie ir pirmie putnēni, kas ligzdā Durbē izšķīlušies trīs gadu laikā.

Tiešraide no jūras ērgļu ligzdas skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par ligzdā notiekošo rodams šeit.

Vienuviet skatīt visas Latvijas Dabas fonda nodrošinātās tiešraides var šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka