Amizants video: Jūras ērglēns Vilnis kož sev kājā

Amizants video: Jūras ērglēns Vilnis kož sev kājā
Foto: Kadrs no video

Pasaules iepazīšana jebkuram jaundzimušajam ir aizraujoša, arī maziem putnēniem, kas vēl tā īsti nemaz neprot lidot. Tas gan nenozīmē, ka ikdiena tiek aizvadīta vienmuļi, jo jūras ērgļu ligzdas iemītnieks Vilnis rāda, ka interesi var raisīt arī paša kājas iepazīšana.

Abi jūras ērglēni, kas dzimuši jūras ērgļu ligzdā durbē, ar katru dienu aug arvien lielāki un dūšīgāki, pateicoties barībai, ko putniem sarūpē pieaugušie ērgļi Milda un Raimis. Lai arī Robis ir lielāks un nešpetnāks par Vilni, naski kožot brālim (par to var pārliecināties šeit un šeit), arī mazais Vilnis parūpējies par amizantiem mirkļiem, ko skatītāji varējuši vērot tiešraidē.

Mazākais putnēns Vilnis agrā 25. maija rītā sēdējis ligzdā un nodevies savas kājas izpētīšanai. To viņš darījis ar knābi, paskrubinot gan kāju, gan nadziņus, iespējams, atrodot starp tiem kādu aizķērušos ēdiena gabalu.

Atgādinām, ka šie putnēni ir pirmie jūras ērgļi, kas ligzdā Durbē dzimuši kopš 2015. gada pavasara.

Tiešraide no jūras ērgļu ligzdas Durbē skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums pieejams šeit.

Vienuviet skatīt visas Latvijas Dabas fonda nodrošinātās tiešraides var šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka