Pieci mazie suņi, kuri būs lieliski kompanjoni garos pārgājienos
Foto: Shutterstock

Takšu īsās kājas tikai izskatās īsas – viņi ir lieliski skrējēji un parasti pārvietojas ļoti ātri. Nav brīnums, ka tos salīdzina ar ūdenszālēm. Takšu možums un dzīvīgums noteikti liks viņus paņemt līdzi pārgājienā.

Kā "Mans draugs" iepriekš ir informējis, takši ir drosmīgi, valdonīgi, viltīgi, modri, attapīgi, neatlaidīgi un ziņkārīgi. Visas šīs rakstura īpašības padara viņus par lieliskiem pārgājienu kompanjoniem. Takša zinātkāre vien, visai pārgājiena komandai ļaus atklāt interesantus elementus dabā, piemēram, kādu meža zvēru alas un rakumus. Taksis gandrīz vienmēr sekos savam saimniekam, tomēr viņa mednieka instinkts var nospēlēt lielu lomu, un taksis pēkšņi var aizskriet "tālēs zilajās". Ja saimnieks zina par šādām suņa darbībām, noteikti jābūt uzmanīgam un jāpēta apkārtne.

Taksis pēc būtības nav vienkārši apmācāms, tāpēc vajadzīga stingra un konsekventa audzināšana, lai apslāpētu mīluļa vēlmi dominēt un rīkoties pēc sava prāta. Tomēr saimnieks ar lielu pacietību var panākt diezgan daudz. Gan šādas, gan citas suņa iezīmes jāņem vērā plānojot nākamo pārgājienu, lai tas aizritētu bez liekiem satraukumiem.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka