Ziemeļu balto degunradzi var glābt mākslīgā apaugļošana

Ziemeļu balto degunradzi var glābt mākslīgā apaugļošana
Foto: AFP/Scanpix

Šķietami katastrofālo stāstu par pasaulē visvairāk apdraudēto zīdītāju – ziemeļu balto degunradzi – varētu pārrakstīt mākslīgā apaugļošana, atsaucoties uz zinātniekiem, vēsta raidorganizācija BBC.

Leibnicas institūta dzīvnieku pētījumiem nebrīvē un savvaļā pētnieki izmantoja šo metodi, lai iegūtu degunradžu sugas embrijus no divu mirušu tēviņu spermas paraugiem.

Embriji tika izveidoti, izmantojot olšūnas no ziemeļu baltajiem degunradžiem cieši saistītām pasugām. Zinātnieki apgalvo, ka šī metode varētu glābt pasugas derīgos gēnus, kura jau ir izmirusi.

Viens no komandas locekļiem Tomass Hildebrants intervijā BBC sacīja, ka cer ieraudzīt pirmo ziemeļu balto degunradžu mazuli piedzimstam nākamo "trīs gadu laikā".

"Delfi" jau ziņoja, ka rezervātā Kenijā 45 gadu vecumā mūžībā aizgājis pēdējais ziemeļu balto degunradžu tēviņš Sudāns.

Šobrīd sugu pārstāv tikai divas mātītes, taču pētnieki, kas veica šo projektu, sacījuši, ka viņu rūpīgi izstrādātā palīglīdzekļu reproducēšanas metode varētu strādāt, arī izmantojot olšūnas, kas iegūtas no šiem diviem vērtīgajiem dzīvniekiem.

Source info

www.DELFI.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka