Dzīvnieku aizstāvji Vecrīgā cilvēkus mudinās iejusties sprostos turētu dējējvistu lomā

Dzīvnieku aizstāvji Vecrīgā cilvēkus mudinās iejusties sprostos turētu dējējvistu lomā
Foto: Shutterstock

Pirmdien, 20. augustā, no pulksten 13 līdz 15 Vecrīgā, pie Kaļķu un Vaļņu ielas krustojuma tiks atklāta mākslas instalācija un dzīvnieku aizstāvības akcija "Nr.3", kas apmeklētājiem "ļaus iejusties sprostos turētu dējējvistu lomā", informē biedrības "Dzīvnieku brīvība" pārstāve Alise Miļūna.

Pēc Miļūnas paustā, akcijas mērķis ir informēt sabiedrību par industriālās lopkopības metodi, kas Latvijā tiek izmantota vairāk nekā 90 procentu olu ražošanā – vistu turēšanu sprostos. Dējējvistu turēšanas apstākļus norādot pirmais cipars olu marķējumā: "0" nozīmē bioloģisko saimniecību, "1" –brīvās turēšanas apstākļus, "2" – turēšanu kūtī, savukārt sprostu apzīmē numurs "3".

Biedrība apgalvo, ka Eiropas Savienībā vairāk nekā 50 procenti dējējvistu esot atbrīvotas no sprostiem, taču "Latvijas uzņēmumi ievērojami atpaliek".

"Dzīvnieku brīvība" ir dzīvnieku aizstāvības organizācija, kas dibināta 2012. gadā. Biedrība informē sabiedrību par dzīvnieku aizstāvības jautājumiem, rīko ikgadējo pasākumu "Vegānfestivāls", ir iniciējusi valsts aizliegumu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus un dējējvistu labturības politikas ieviešanu vairākos Latvijas uzņēmumos.

Source info

LETA


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka