Līgatnes dabas takas aicina uz Pūces dienu
Foto: Velga Vītola

Pūces jau izsenis godātas kā zināšanu un gudrības simbols, tādēļ jaunā mācību gada ievadā – sestdien, 8. septembrī, Līgatnes dabas takas aicina uz Pūču dienu, ļaujot iepazīt un izzināt te mītošos pūčveidīgos putnus un aplūkot, kā pūces iejutušās savā jaunajā mītnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pūču dienas laikā, no pulksten 12 līdz 15, pie jaunās pūču mītnes Latvijas Pūču izpētes biedrības pārstāvis Gaidis Grandāns apmeklētājus sagaidīs ar stāstiem un demonstrējumiem par šiem putniem. Tāpat dienas garumā savu radošumu varēs izpaust gan bērni, gan vecāki, piedaloties radošajās darbnīcās.

Kamēr daudzi lieli un mazi skolas bērni svin mācību gada sākšanos, Līgatnes dabas taku pūces svin pārvākšanos uz "svaigiem" apartamentiem – jauno Pūču māju, ziņo Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna. Gan urālpūce Čiepstonis un ausainā pūcīte Aušuks, gan ūpju pāris Hugo un Dāma, kā arī abas meža pūču meitenes Frīda un Aktrise tagad mitināsies jaunā vietā – mežainā kalna pakājē, taku maršrutā aiz Rotaļu laukuma.

Īpaši priecīga par gaidāmajām pārmaiņām ir ausainā pūcīte Aušuks, jo nu tai piederēs krietni plašāks voljers, kur izvingrināt spārnus, kā arī kaimiņos vairs nebūs ne āpšu brāļu un vāveres Pelēcītes, ne arī abi melnie Līgatnes dabas taku runči – Moris un Runka. Katrai pūču sugai nu ir pieejams savs atsevišķs un labiekārtots iežogojums, ar drošām paslēptuvēm, pusdienu ieturēšanas bluķiem, sēžamlaktām un citām jaunām lietām.

Vecās pūču mājas vietā Līgatnes dabas takas plāno veikt rekonstrukcijas darbus un ar laiku izmitināt 2018. gada dzīvnieku – vāveres.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās, darba laiku un informāciju par tur apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt mājaslapā un "Facebook".

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Gauja Līgatne Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form