Video: Sieviete izglābj nelabvēlīgos apstākļos turētu suni

Septembra sākumā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no dzīvnieku patversmes "Ulubele" par kādu suni, kas atvests uz patversmi smagā stāvoklī. Par spīti suņa sliktajam stāvoklim, tā īpašniece sarunas laikā ar policiju uzstāja, ka dzīvniekam viss esot kārtībā, ziņo Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Zemene.

Patversmes pārstāve skaidroja, ka suni vārdā Rufuss atvedusi kaimiņiene, kurai jau iepriekš bijušas aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvnieku. Novārdzinātais suns nekavējoties nodots veterinārārstiem medicīniskās palīdzības saņemšanai. Vienlaikus noskaidrots, ka suns nav nedz čipēts, nedz reģistrēts, līdz ar to nav iespējams noskaidrot saimnieka datus.

Mājdzīvnieka glābēja policistiem atklāja, ka viņai suns ir labi zināms. Dzīvnieka vizuālais stāvoklis ar katru reizi, kad viņa suni redzējusi, tikai pasliktinājies. Tā esot turpinājies, līdz kādu dienu viņa suni pamanījusi kritiskā stāvoklī un nolēmusi to nogādāt patversmē. Viņa atklāj, ka šajā reizē novārgušais mājdzīvnieks bijis bez saites un pieskatītāja.

Pārbaudot liecinieces sniegto informāciju, likumsargi noskaidroja, ka pirms aptuveni trīs gadiem suni savā mājvietā uzņēmusi kāda pensionāre ar invaliditāti. Pirms tam mājdzīvnieks dzīvojis pie viņas dēla, kurš darba dēļ uz ilgāku laiku izbraucis no valsts. Abi vienojušies, ka suns pāriet mātes īpašumā.

Sirmā kundze pārrunu laikā uzstāja, ka sunim viss esot kārtībā. Saistībā ar notikušo Rīgas pašvaldības policija ir uzsākusi trīs administratīvā pārkāpuma lietvedības – par dzīvnieka vakcinēšanas prasību neievērošanu, par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku un par dzīvnieku nereģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Tāpat novārdzinātais suns tika konfiscēts.

Rufuss šobrīd atrodas dzīvnieku patversmē "Ulubele", kur ir uzsācis ārstēšanās kursu karantīnas režīmā. Mājdzīvniekam konstatēta izteikta mazasinība un smagi ielaists kašķis.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka