Bērniem, senioriem un sportistiem – piemērotākās suņu šķirnes ikvienam
Foto: Shutterstock

Katrs no mums alkst pēc drauga, kas vienmēr būs blakus. Daudzi cilvēki par savu kompanjonu izvēlas tieši suni, jo ne velti tieši viņš tiek uzskatīts par cilvēka labāko draugu. Taču, gluži tāpat kā ne ar visiem cilvēkiem mums izveidojas īpašs kontakts, arī ne visas suņu šķirnes ir piemērotas tieši mums. Kuras četrkājaino draugu šķirnes ir piemērotas ģimenēm ar bērniem, kuras senoriem, bet kuras vislabāk jutīsies blakus aktīvam saimniekam, lasi šajā rakstu izlasē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Esi nolēmis iegādāties suni, bet neesi pārliecināts, kādas šķirnes mīluli izvēlēties? Domājams, ka neesi tāds vienīgais. Daudzi cilvēki zina, ka vēlas uzņemties rūpes par dzīvnieku, taču ar to vien nepietiek. Pirms izvēlies suni, noteikti kārtīgi iepazīsties ar šķirnes aprakstu, lai saprastu, vai spēsi nodrošināt viņam visu nepieciešamo – pietiekoši biežas pastaigas, aktivitātes līmeni vai gluži otrādi mierīgu gulšņāšanu pie silta kamīna.

Cilvēks vēlas, lai viņa mājas mīlulis spētu pielāgoties saimnieka dzīves stilam un raksturam. Ne velti saka "Kāds saimnieks tāds suns". Taču bieži viens četrkājainais draugs ne tikai pēc rakstura vai uzvedības, bet arī pēc izskata līdzinās saimniekam. Dažkārt līdzība ir tik liela, ka tas šķiet pat gluži komiski.

Taču, izskata vai rakstura līdzība nav vienīgās lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību, tāpēc, pirms pieņem galīgo lēmumu par suņa iegādi vai adoptāciju, noteikti dodies ar dzīvnieku iepazīties klātienē. Tas palīdzēs tev pārliecināties, ka šī būs pareizā izvēle. Tāpat iepazīšanās laikā vari atklāt kādas suņa rakstura vai izskata iezīmes, kuras iepriekš nepamanīji ne foto, ne dzīvnieka aprakstā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Bērni Cilvēks Suns Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form