Veterinārārsts: 'saindētie' suņi patiesībā, iespējams, sirgst ar nervu slimību
Foto: Shutterstock

Latvijas Veterinārārstu biedrību (LVB) oktobrī sasniedza ziņa, ka notiek tīša suņu indēšana. Divi suņu īpašnieki tobrīd bija policijā jau uzrakstīja iesniegumus. Šodien joprojām nav pierādījumu, kas liecinātu par suņu indēšanu, toties veterinārārstu uzmanības lokā pēc šī gadījuma ir nonākuši vairāki suņi, kuru saslimšanas pazīmes varētu likties līdzīgas indēšanai, informē LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viduža stāsta, ka saimnieki sūdzējušies par dzīvnieku veselības stāvokli – koordinācijas zaudēšanu un grūtībām staigāt. Kad uzmanības lokā nonāca jau ceturtais suns ar līdzīgām pazīmēm, LVB nekavējoties nosūtīja suni padziļinātai neiroloģskai izmeklēšanai. "Mans suns gulēja paralizēts, viņš pats nespēja norīt pat barību, zarnas nedarbojās, bija jātaisa klizmas, jāizspiež urīnpuslis ar rokām. Ārsti domāja, ka drīzumā nedarbosies arī muskuļi, kas nodrošina elpošanu. Domās jau atvadījāmies no suņuka, tāpēc pat nespējām noticēt daktera prognozēm, ka izveseļošanās ir iespējama. Taču tas ir noticis. Mūsu Bella jau sākusi stutēties sēdus un ar atbalstu pat spēj pati noturēties sēdus," stāsta sunītes Bella saimniece, kura cīnās par mīlules atlabšanu.

Kā skaidro veterinārārsts Dr. Ozols, kurš padziļināti darbojas suņu un kaķu neirologijā, poliradikuloneiropātija jeb tautā saukta par jenotsuņu paralīze klīniski suņiem izpaužas ar strauju paralīzi, kura parasti sākas no pakaļdaļas un pakāpeniski pārņem arī priekškājas un kaklu, galvu. Slimajam sunim muskuļi kļūst vāji, ļengani, mainās balss, tas nespēj pats pakustēties, taču apetīte parasti ir saglabāta un vēdera izeja arī nav traucēta. "Pazīmes attīstās ļoti strauji – dažu dienu laikā suns var palikt guļošs kā ļengana lupatiņa, kas īpašniekos parasti izraisa lielu satraukumu un var radīt iespaidu par saindēšanos," skaidro vetārsts. Taču, nodrošinot nepieciešamo aprūpi, slimību ir iespējams izārstēt dažu nedēļu līdz mēnešu laikā.

Līdzīgas pazīmes ir arī dažām citām slimībām – ērču paralīzei un botulismam, tās arī ir ar akūtu gaitu, taču pirmais cēlonis ir ērču piesūkšanās, otrais cēlonis ir ar klostrīdiju botulinum aptraipītas barības uzņemšana.

Kāpēc tieši šobrīd varētu būt pieaudzis ar šo slimību saslimušo skaits Dr. Ozols prognozēt neņemas, jo tā ir nezināmas izcelsmes akūta slimība, kuras laikā suņa imūnsistēma uzbrūk paša suņa nerviem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form