Latvijas Veterinārārstu biedrība rosina samazināt vecuma slieksni suņu čipēšanai
Foto: Shutterstock

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) ierosina samazināt vecumu, no kura suņa īpašniekam ir pienākums veikt suņa apzīmēšanu ar mikroshēmu un reģistrēt viņu valsts vienotajā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē.

Sākotnēji tika pieņemts uzskats, ka kucēnu īpašnieks tur sevišķi atbildīgi, taču tas sevi nav attaisnojis. LVB priekšsēdētāja Māra Viduža informē, ka nozaudēto dzīvnieku vidū ir pat kucēni, kas vēl aizvien pārtiek no mātes piena.

Normatīvo aktu piemērošana rāda, ka laiku, kuru likumdevējs atvēlējis reģistrācijai līdz sešu mēnešu vecumam suņa saimnieki patreiz neizmanto lietderīgi – viņi atliek reģistrāciju LDC uz pēdējo brīdi un tad par to aizmirst, attopoties tikai tad, kad jau notikusi nelaime un suns ar LDC nereģistrēto čipu ir pazudis.

Veterinārārsti Zemkopības ministrijai piedāvā samazināt vecumu, kurā suņi ir jāreģistrē no sešiem mēnešiem uz dažām nedēļām. Ja veterinārārsts suni apzīmēs ar mikročipu līdz 12 nedēļu vecumam, tas sakrīt ar to laiku, kad sunim ir jāsaņem arī trakumsērgas vakcinācija un pase. Vairāk par suņa un kaķa vakcināciju uzzināsi šajā rakstā.

Optimālais vecums kucēna apzīmēšanai ir līdz ar pirmo vakcināciju, kas tiek veikta sešu līdz astoņu nedēļu vecumā. Tiklīdz sunim ir čips viņu būs jāreģistrē LDC, jo šīs abas darbības ir nesaraujami saistītas, atgādina LVB. Ja suns nav LDC reģistrā, nozaudētā suņa saimnieku identificēt nav iespējams un suns parasti tiek nogādāts patversmē, skaidro Viduža.

Turpinājumā – vairāki raksti no "Mans Draugs" arhīva par suņu reģistrāciju un čipēšanu, kuros atradīsi visu, sākot ar dzīvnieka čipēšas cenām un beidzot ar atbildi uz jautājumu, kāpēc tas ir nepieciešams. Tāpat rakstu apkopojumā ir iekļauti arī vetārstu un nozaru speciālistu viedokļi par šo tēmu.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Zemkopības ministrija Suns Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form