Viņi spēj izdarīt to, ko cilvēks nespēj: Valsts policijas suņu apmācība un ikdiena
Foto: Valsts policija


Dežurējošajiem kinologiem ir 12 stundu darba diena. Šajā laikā kinologs atrodas gaidīšanas režīmā un pēc nepieciešamības dodas uz notikuma vietu kopā ar suni.

Suņu darba grafikā ietilpst arī treniņi, kā arī kopšana. "Nav tā, ka suns astoņos no rīta atnāk, sāk kaut ko ostīt un meklēt līdz puspieciem vakarā. Nē! Ar viņu pastrādā, tad ir laiks atpūtai, un tad atkal ar viņu pastrādā," atklāj Šabanova. Tas, cik daudz laika dzīvniekam nepieciešams atpūtai, atkarīgs no katra suņa.

Suņi ar kinologiem visbiežāk dodas izbraukumos uz narkotisko vielu, sprāgstvielu, tabakas meklēšanu, zādzībām no privātmājām un laupīšanām, viņi tiek iesaistīti arī pazudušu cilvēku, tostarp bērnu, meklēšanā.

Pēc katra izsaukuma kinologam ir jāsagatavo atskaite par dienesta suņa darbu notikuma vietā. Pēc tās arī tiek vērtēta suņa darba efektivitāte. Kopumā speciāliste Valsts policijas suņu darbu vērtē pozitīvi. Viņa piebilst, ka tas, vai suns savu uzdevumu izpildīs veiksmīgi, nav atkarīgs tikai no paša dienesta suņa: "Ir vairāki faktori, kas ķēdes virknē nosaka suņa darba efektivitāti. Pirmais, cik ilgā laikā kinologs ierodas notikuma vietā, cik ilgs laiks pagājis kopš noziedzīgā notikuma. Tāpat ir svarīgi, lai notikuma vieta nebūtu izstaigāta, jo tad sunim būs grūtāk saost un atrast pēdas."

Šabanova uzsver, ka suņi, pateicoties savai labajai ožai, spēj izdarīt lietas, ko cilvēki ne vienmēr spētu: "Cilvēks nevar noteikt pēdu virzienu, taču sunim tas ir pa spēkam." Kinologu nodaļas priekšniece piebilst, ka ir bijuši gadījumi, kad notikuma vietā aculiecinieks norāda, ka meklētā persona ir devusies uz vienu pusi, taču suns ved pretējā virzienā. "Šajā situācijā kinologs uzticas savam sunim." Viņa atminas gadījumu, kuram bijis tieši šāds scenārijs, – galu galā dienesta sunim izrādījās taisnība un meklētais cilvēks atrasts tajā apkārtnē, uz kuru norādījis suns.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Valsts policija Suns Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form