Viņi spēj izdarīt to, ko cilvēks nespēj: Valsts policijas suņu apmācība un ikdiena
Foto: Valsts policija


Kinologu dienesta priekšniece stāsta, ka ir gadījušās situācijas, kad aculiecinieku stāstītais atšķiras no dienesta suņa norādītā virziena: "Šādās situācijās suns parasti pierāda, ka viņam var uzticēties. Ja tā notiek, tad kinologam ir milzīgs gandarījums par ieguldīto darbu." Ir bijušas arī situācijas, kad policijas darbinieki ir pārmeklējuši notikuma vietu un konstatējuši, ka tur narkotisko vielu nav, bet, iesaistot dienesta suni, tās ir izdevies atrasts, jo suns var saost lietas, kuras cilvēkam nav ar aci redzamas.

Tas, kāds ir policijas darbinieku uzticības līmenis dienestā strādājošajiem suņiem, atkarīgs no viņu iepriekšējās pieredzes saskarsmē ar dienesta suņiem notikuma vietā. Taču Šabanova uzsver, ka pēc tā nevajadzētu vērtēt dienesta suņa un kinologa darba kvalitāti: "Daudzi neizprot, kādi apstākļi konkrētajā situācijā ietekmēja suņa darbu un liedza viņam izpildīt uzdevumu."

Speciāliste atklāj, ka bieži vien dienesta suns ir pēdējais variants: "Ir situācijas, kad notikuma vietu ir apskatījuši, piemēram, mājas īpašnieki vai kaimiņi, kā arī policisti, bet neko nav atraduši, un tiek pieņemts lēmums iesaistīt meklēšanā kinologu." Viņasprāt, kinologam ar suni notikuma vietā vajadzētu ierasties vienam no pirmajiem. Šabanova uzskata, ka policija savā ikdienas darbā varētu iesaistīt dienesta suņus vēl vairāk.

Šobrīd kinologs dodas uz notikuma vietu tad, ja saņem rīkojumu no Operatīvās vadības biroja, taču Kinologu nodaļas priekšniece uzskata, ka Valsts policijā vajadzētu ieviest sistēmu, ka kinologs dodas patruļā ar citiem kolēģiem un, izdzirdot izsaukumu, uzreiz pats izvērtē, vai šajā situācijā dienesta suns var vai nevar palīdzēt.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Valsts policija Suns Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form