Saimnieku nepieskatītu suņu dēļ pērn cietuši 19 pastnieki
Foto: Shutterstock

Viens no būtiskākajiem iemesliem, kas apgrūtina pastnieka pienākumu izpildi sūtījumu piegādē, ir brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi. 2018. gadā agresīvu mājdzīvnieku dēļ cietuši 19 pastnieki.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pastkastītēm jābūt ierīkotām drošā vietā, kas brīvi pieejama pastniekam. Pavasara periodā, kad dienas kļūst arvien garākas un siltākas, arī pasta darbiniekiem biežāk nākas saskarties ar situācijām, kad četrkājainais mājas mīlulis ilgāku laiku atstāts āra teritorijā bez uzraudzības, neļaujot piekļūt adresāta pastkastītei un ievietot tajā sūtījumus. Ja mājdzīvnieks ir agresīvs, tiek nopietni apdraudēta pastnieku veselība, bet attiecīgajā adresē dzīvojošie nesaņem sev adresētos sūtījumus. 2018. gadā reģistrēti 19 suņu uzbrukumi "Latvijas Pasta" pastniekiem, bet 2019. gada pirmajos trīs mēnešos – jau divi uzbrukumi, informē "Latvijas Pasta" pārstāve Vineta Danielsone.

Suņu īpašnieki mēdz uzskatīt, ka tieši viņa suns ir draudzīgs un nekādā gadījumā nekaitēs pastniekam, bet realitātē, tiklīdz svešinieks vēlas iekļūt tā teritorijā, suns var kļūt ļoti agresīvs. Biežākās kļūdas, ko pieļauj suņu saimnieki, ir mājdzīvnieku piesiešana pārāk garā ķēdē, ļaujot aizsniegties līdz pastniekam, kurš pārvietojas ar divriteni. Tāpat suns nereti tiek atstāts pagalmā ar pārāk zemu žogu, kam tas var brīvi tikt pāri, vai arī pastkastītes ir novietota tā, ka suns traucē tai brīvi piekļūt. Nereti pastkastītes tiek piestiprinātas žoga iekšpusē, kamēr pagalmā uzturas nikns suns.

Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki nereti cieš no agresīviem suņiem. 2018. gadā tika sakosti četri NMPD darbinieki. Bieži vien cilvēki nesaprot, kāpēc pirms mediķu ierašanās vajadzētu norobežot mājdzīvniekus. Saimnieku izteikumi "Viņš jau nekož!" diemžēl nav simtprocentīgs garants, ka dzīvnieks neizrādīs agresiju.

Suns, redzot saimnieka slikto pašsajūtu, jebkuru svešinieku – arī mediķi, kurš ieradies palīdzēt – var uztvert kā draudu. Šādos brīžos nevar paredzēt pat miermīlīgāko mājdzīvnieku uzvedību. Aizsargājoties suns sāk riet, rūkt, skrāpēt un pat kost. Vairāk par to, kāpēc pirms mediķu ierāšanās ir tik svarīgi ierobežot suni, lasi šajā rakstā.

Savukārt "Latvijas Pasts" atgādina, ka uzņēmumam ir tiesības nepiegādāt sūtījumus adresēs, kur pastniekus apdraud bīstami suņi un to īpašnieki ignorē lūgumus ierobežot suņu brīvību pasta sūtījumu piegādes laikā.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Latvijas Pasts NMPD Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form