Ļaužu iemīļotā ziloņu meitene Zuze, kas 1990. gada 5. aprīlī piedzima Rīgas Zooloģiskajā dārzā ziloņu pārim Radžam un Zitai, pēc sešiem dzīves gadiem Latvijā tika uzdāvināta Japānas zemestrīcē cietušās Kobes Oji zoodārzam. Tur jauno ziloņmāti sagaidīja viņas vecumam atbilstošs partneris Maksis. Pirms pieciem gadiem Zuze kļuva par māmiņu mazulim Juki (Yuuki).

2018. gadā pie viņas ciemojies Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Fotogalerijā var apskatīt, kā Zuze izskatās šobrīd un kādi ir viņas dēla zilonēna Juki zīmējumi.
Kā stāsta Rīgas zoodārza speciālists Lielkalns, Zuzei Juki kopumā ir ceturtais mazulis: "Pirmais piedzima nedzīvs. Tā jaunām mātēm gadās. Otrais (meitene) Momo un trešais (puika) Ouji auga, dzīvoja un priecājās, taču viņiem nepaveicās, jo bija guvuši bīstamas traumas, kas rada nepārvaramas problēmas atveseļoties. Tādēļ arī abi divi jau ir viņsaulē."

Bet pirms pieciem gadiem ziloņmātei dzimis Juki. Dzimšanas brīdī zilonēns svēris 142 kilogramus. Taču, tā kā Zuze pati savulaik tika mākslīgi barota, jo drīz pēc viņas dzimšanas mira mamma Zita, Zuzei trūkstot zināšanu par ziloņu paradumiem bērnkopībā, teic Lielkalns: "Tādēļ Kobes Oji zoodārza darbinieki pieņēma lēmumu sūtīt Zuzi skolā. Zuze un Juki devās uz citu Japānas zoodārzu, kur ir kārtīgs ziloņu bars. Abi dzīvnieki tika pieņemti barā, un par Juki sāka interesēties un rūpēties viena pavecāka ziloņmāte. Dzīvojot barā, vērojot un mācoties, cerams, Zuze būs apguvusi bērnu audzināšanas māku un ar nākamo bērnu audzināšanu veiksies labāk." Nu jau Zuze esot atpakaļ Kobes zoodārzā, savukārt viņas dēls mītot "Ichihara Elephant Kingdom", citā Japānas zoodārzā.

Lielkalns stāsta, ka Zuze atdāvināta zooloģiskajam dārzam Japānā, jo tobrīd Rīgas zoodārzā dzīvoja divi ziloņi – tēvs Radža un viņa meita Zuzanna – un abi varēja sarūpēt pēcnācējus. Taču izvietot divas ziloņu ģimenes Rīgā nebija iespējams, tāpēc nācās izvēlēties, kuru no viņiem atdāvināt citam zoodārzam. Radža tolaik bija lielākais zilonis Eiropā, tāpēc viņa transportēšana bija krietni komplicētāka nekā jauniņās un augumā būtiski mazākās Zuzes. "Tā kā Kobe ir Rīgas sadraudzības pilsēta un Kobē pirms tam bija nopietna zemestrīce, un vietējais Oji zoodārzs vēlējās iegūt jaunu ziloņmāti savam ziloņpuisim Makam, saliekot šīs vēlmes kopā, Zuzanna vispirms ar automašīnu devās uz Vāciju, tur pārsēdās lidmašīnai piemērotā krātiņā un lidoja uz Kobi," atklāj Lielkalns.

Šobrīd kardinālu jaunumu par abiem ziloņiem – Zuzi un Juki – neesot. "Abi dzīvo sveiki un veseli. Nupat Zuze nosvinēja savu 29. dzimšanas dienu," piebilst Lielkalns. Vidēji ziloņi dzīvo 50 līdz 70 gadus, līdz ar to Zuzei priekšā vēl daudzi dzīves gadi.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Lasāmgabali Rīgas zoodārzs Zilonis Kaķis & Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form