Teodors un Romuluss – kaķi, kas pieprot adžiliti
Foto: Publicitātes attēli

Ar adžiliti parasti domājam suņu sportu, jo tas ir ļoti iecienīts Latvijā. Taču arī kaķiem tas nav svešs. Lēkšanu pāri šķēršļiem un līšanu cauri tuneļiem pieprot arī Kanādas sfinkss Romuluss un orientālis Teodors. Kaķu saimnieces Jana Jaunbirka un Kristīne Līdaka atklāj, kā pierunāt kaķi darboties.

Pirmoreiz neatkarību mīlošie minči adžiliti demonstrēja 2005. gadā kaķu izstādē Amerikā. Šobrīd šis jautrais sporta veids ir iekarojis lielu popularitāti ASV. Arī Latvijā ir daži kaķu saimnieki, kas ar to nodarbojas. Lūk, ko par to saka kaķu saimnieces Jana un Kristīne!

Pastāstiet par saviem "sportistiem"!

Jana: Gadu vecais Romuluss ir Kanādas sfinkss, kas ikdienā sevi aktīvā formā uztur ar rotaļām un skriešanu. Trenēties viņam patīk, bet to dara neregulāri, jo viss atkarīgs no noskaņojuma. Arī orientālis Teodors, kā jau austrumnieks, darbojas tikai tad, ja patīk. Starp citu, pērn izstādē pārliecinājos, ka viņš savu prasmi labprāt rāda plašākai publikai. Taču ir bijis arī tā, ka kaķis iekārtojas uz guļu tunelī, tad nu lai "visa pasaule pagaida"! Kā būs šoreiz? Tad jau redzēsim! (Iesmejas.)

Vai minči labprāt iesaistās šajā nodarbē?

Jana: Jā! Daudziem kaķiem patīk darboties, izpētīt jaunas lietas un rotaļāties. Arī manējiem!

Kristīne: Taču jāņem vērā, ka kaķis ir kaķis. Ja suni var ieinteresēt, pierunāt, un viņš darbosies, lai izpatiktu savam cilvēkam, tad ar kaķi tas nesanāks. Minčus var tikai ieinteresēt, ja viņam pašam tas sagādā jautrus brīžus. Mēs to varam pastiprināt tikai ar samīļošanu un kārumiem.

Kādiem kaķiem adžiliti ir piemērots?

Kristīne: Tiem kaķiem, kam ir suņa raksturs, – kam vajadzīgs ciešs kontakts ar cilvēku un patīk aktīvās un prāta nodarbes. Īpaši piemēroti ir abesīnieši, siāmieši, orientāļi, Kornvolas un Devonas reksi, taču piedalīties var arī jebkurš aktīvs, ieinteresēts kaķis neatkarīgi no šķirnes. Esam satikuši arī azartiskus meinkūnus un supersportiskus sfinksus. Uzskats, ka kaķi ir pilnīgi nevadāmi, ir aplams. Minči ir ļoti saprātīgi un atsaucīgi, ja ar tiem pareizi darbojas.

Jūsu ieteikumi tiem, kas vēlas mēģināt nodarboties ar adžiliti!

Kristīne: Ja jums ir vesels, fiziski labi attīstīts, draudzīgs un komunikabls kaķis, turklāt tas ar prieku spēlējas un skrien, – vajag pamēģināt veidot sadarbību un virzīt dzīvnieciņu sekot mantiņai, pārvarot šķēršļus. Nevajag uzreiz ierīkot veselu trasi, bet pa vienam šķērslim iepazīt un iemācīties tos pārvarēt, pamazām veidojot kombinācijas. Ja jūsu kaķis kļūdās, vienkārši ignorējiet kļūdu un koncentrējieties uz atalgojumu un slavēšanu par to, kas tiek darīts pareizi. Ļoti svarīga ir aktivizējoša mantiņa, kas pamudina kaķi uz kustību, – tai jābūt ļoti iekārojamai. Tāpat ir svarīgas uzslavas un kārumi par labu darbošanos. Labāk īsi, jautri treniņi, nekā negatīvas emocijas un stress!

Teodors un Romuluss 8. un 9. jūnijā savas adžilitī prasmes izrādīs izstādē "Latvijas uzvarētājs 2019" Ķīpsalā. Sīkāk ar izstādes programmu iepazīsties te.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form