Pazudis LU Humanitāro zinātņu fakultātes mīlulis – strīpainais runcis Rainis
Foto: LU fotoarhīvs

31. maijā pazuda Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes mīlulis Rainis. Cilvēkus aicina atsaukties, ja ir redzējuši strīpaino murrātāju. "Rainīti mīl visi," par kaķi portālam "Mans Draugs" stāsta fakultātes pārstāve Maira Dandzberga.

Kā LU Humanitāro zinātņu fakultāte izziņojusi sociālajā medijā "Facebook", runcis pēdējā maijā dienā izgājis fakultātes pagalmā, Visvalža ielā 4a, un nav atgriezies.

Rainis ir trīs gadus vecs runcis ar strīpainu kažoku. Fakultātes pārstāve Maira Dandzberga portālam "Mans Draugs" stāsta, ka mincis fakultātē nonācis 2015. gada septembrī, kad viņam bija vēl tikai divi mēneši. Sieviete atklāj, ka meklējuši kaķi, kas izķertu šad tad fakultātē manītās peles, un tā uzdūrušies sludinājumam par strīpaino murrātāju.

Tā kā Humanitāro zinātņu fakultātes gādīgajās rokās runcis nonācis Raiņa 150. jubilejas gadā un mēnesī – septembrī, tad ticis pie vārda Rainis.

Par "mājām" kaķis uzskatot fakultātes dekanātu, taču labprāt apstaigā visu fakultāti un auditorijas. Savukārt naktī, kad dekanātā vairs neviena nav, minci pieskata ēkas dežurantes.

Dandzberga stāsta, ka Rainis ir iekarojis visu sirdis: "Vairāk atbildību par kaķi jūt dekanāta personāls, bet Rainīti mīl visi. Bieži vien studenti bužina, paglauda, samīļo, un tad Rainim "laime pilnībā" – viņš uzticas cilvēkiem. Reizēm sakām – Rainis mums noņem stresu."

"Rainis ļoti mīl uzturēties fakultātes bibliotēkā, īpaši Āzijas studiju lasītāvā, kur uz krēsla vai palodzes vēro pagalmu, "skaita" zvirbuļus, kas viņu caur loga stiklu reizēm kaitina," stāsta fakultātes pārstāve. Viņa kaķi raksturo kā pašapzinīgu un lepnu runci, kas ir pa laikam mēdz arī no šīs lomas "izkrist".

Dandzberga gan stāsta, ka šī nav pirmā reize, kad kaķis pazudis: "Pirmoreiz Rainītis devās brīvsolī arī jūnija sākumā, kad viņam vēl nebija gads, un bija prom nedēļu. Tad gan ļoti pārdzīvojām, apzvanījām patversmes, tuvējā apkārtnē izlīmējām sludinājumus, studenti gluži vai "uzspridzināja" sociālos tīklus ar šo ziņu." Atrast ceļu uz mājām Rainim toreiz esot palīdzējis cits kaķis, kas ik pa laikam iegriežoties fakultātes pagalmā, lai kopā ar Raini padauzītos, atklāj Dandzberga. "Šis runčuks ienāca vestibilā, "pieveda" dežuranti pie aizvērtas lūkas un ņaudēja, līdz dežurante lūku atvēra un no turienes izlīda mūsu Rainis sveiks un vesels, tikai drusku novājējis. Tā bija tāda "mistiska" atgriešanās," viņa atminas.

Savukārt otrreiz runcis "aizceļoja" pagājušajā gadā arī ap šo pašu laiku un pārnāca pēc trim dienām.

Ja esi redzējis Raini klīstam pa Rīgas ielām, zvani pa tālruni 67034908, un palīdzi studentiem un pasniedzējiem atgūt fakultātes mīluli.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Latvijas Universitāte Kaķis Kaķis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form