Dzīvnieki aizvien biežāk iekrīt akās; glābēji aicina īpašniekus tās noslēgt
Foto: Shutterstock

Glābēji gandrīz katru nedēļu dodas uz glābšanas darbiem, kuros nepieciešams palīdzēt akās iekritušiem dzīvniekiem, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste aicina zemju īpašniekus parūpēties, lai viņu īpašumos esošās akas būtu noslēgtas.

Aizvadītajā svētdienā pēc pulksten 21 Neretas glābēji devās uz Zalvi, kur akā bija iekrituši trīs mazi stirnēni. Glābēji iekāpa akā un stirnēnus izcēla, bet aku aiztaisīja ciet ar dēļiem.

Šie nav pirmie meža zvēri, kurus glābējiem nācies izcelt no akas. Šī gada aprīlī ugunsdzēsēji devās uz Vecumnieku novada Vecumnieku pagastu, kur uz lauka akā bija iekritis brieža mazulis. Tā kā dzīvnieks vēl bija jauns un neliels, glābēji viņu ar rokām izcēla no akas.

VUGD novērojis, ka šādas akas nereti atrodas nomaļās vietās un pļavās. Tās ir bīstamas ne tikai dzīvniekiem, bet arī cilvēkiem. Tāpēc VUGD aicina zemes īpašniekus un pašvaldības parūpēties par to, lai to īpašumā vai apsaimniekošanā esošās akas tiek aiztaisītas.

Ugunsdzēsēji glābēji ik dienas ne tikai dzēš ugunsgrēkus un glābj cilvēkus, bet arī steidzas palīgā vairākiem bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem. Līdz 2018. gada oktobra sākumam tika veikti jau vairāk nekā 5500 glābšanas darbi, kur katrs septītais jeb 743 izsaukums saistīts ar dzīvnieku glābšanu.

Statistika liecina, ka visbiežāk ugunsdzēsēji glābēji palīdzējuši bezpalīdzīgā situācijā nonākušiem mājdzīvniekiem – 423 gadījumos, savukārt 286 gadījumos savvaļas dzīvniekiem un putniem, bet 34 gadījumos palīdzība bija nepieciešama mājputniem un mājlopiem.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība meža dzīvniekiem vai lieliem mājlopiem, kuri, piemēram, ir iestiguši dubļos, iekrituši akās vai vircas bedrēs, visbiežāk ir nepieciešama lauku reģionos. VUGD atklāj, ka nereti bez apkārtējo cilvēku palīdzības nebūtu iespējams izglābt mājlopus, kas iekrituši akās vai bedrēs – tieši apkārtējo cilvēku piesaistītā traktortehnika ir sekmējusi dzīvnieku ātru izglābšanu.

Source

LETA

Tags

Dzīvnieki VUGD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form