Lūsija, Jakobīne un Jete - tā sauks Rīgas Zoo dzimušās lūšu meitenes
Foto: Rīgas zoodārza arhīvs

Rīgas Zooloģiskā dārzā šogad dzimušajām lūšu meitenēm izvēlēti vārdi Lūsija, Jakobīne un Jete, informē Jēkabpils pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jēkabpils iedzīvotāji tika aicināti pašvaldībai iesūtīt ieteikumus Rīgas Zooloģiskajā dārzā martā dzimušo lūšu meiteņu vārdiem. Pašvaldībā tika iesniegti vairāki desmiti ierosinājumu par vārdiem lūšiem, un kā populārākie vārdi lūšu meitenēm tika minēti Lūsija, Jakobīne un Jete. Pašvaldība izsaka pateicību iedzīvotājiem par iesaisti.

Augustā Rīgas Zooloģiskajā dārzā plānots svinīgs vārdu došanas pasākums, uz kuru tiek aicināti visi interesenti un lūšu fani.

Rīgas zoodārza lūšu mītnē dzīvo tēviņš Rubīns un mātīte Kamēlija, kā arī viņu puika Jakobs un arī trīs martā dzimušās lūšu meitenes.

Kopš 2013. gada par lūšiem zooloģiskajā dārzā turpina rūpēties Jēkabpils, jo pilsētas ģerboni jau kopš 17. gadsimta rotā Latvijas vienīgais savvaļas kaķis.

Pašvaldībā arī atgādināja, ka kopš 2009. gada Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbojas ar lūšu reintrodukcijas projektu Polijā. Uz dabas parkiem Polijā nogādāti astoņi lūši, kas dzimuši Rīgas zoodārzā un tā filiālē "Cīruļi" vai zoodārzā nonākuši no savvaļas kā novārguši mazuļi. Tāpat Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbojas arī zoo citviet pasaulē. To, kā klājas uz ārzemēm aizsūtītajiem Latvijas dzīvniekiem – zilonītei Zuzei un krokodilu meitenei Kroksei, lasi šajā rakstā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form