Rīgas Zooloģiskajā dārzā vārtus vērs jaunā 'Āfrikas savanna'
Foto: Rīgas zoodārza arhīvs

Piektdien, 18. oktobrī, pulksten 14 Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks atklāts "Āfrikas savannas" ekspozīciju komplekss, un jau sestdien, 19. oktobrī, apmeklētāji varēs doties aptuveni 330 metrus garā ceļojumā, lai iepazītu trīs sugu antilopes, zebras un zoodārza jaunākos iemītniekus – geladas pērtiķus.

Jaunās ekspozīcijas aizņem gandrīz desmito daļu Rīgas zoodārza teritorijas (1,7 hektārus) un jau pavasarī tiks apvienotas ar 2007. gadā uzbūvēto Žirafu mītni un pastaigu laukumu vienotā Āfrikas savannas dzīvnieku aploku kompleksā, kurā vienkopus ganīsies zebras, žirafes un divu sugu antilopes. Atsevišķi ir izvietotas pērtiķu un mazo antilopju dikdiku mītnes.

Lai apmeklētājus plašāk iepazīstinātu ar Āfrikas savannu, tās veidiem un šīs dabas ainavas iemītniekiem, kā arī to dzīves paradumiem, 19. un 20. oktobrī "Āfrikas Savannas" ekspozīcijas Žirafu mājā no pulksten 12 līdz 16 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca "Iepazīsim Āfrikas savannu". Ar spēļu, interaktīvu darbošanos un praktiskas Savannas modes skates palīdzību varēs iepazīt šo daudzveidīgās dabas nostūri. Apmeklētājiem būs iespēja noskaidrot, kā zebras mēdz slēpties, kas cece mušai vislabāk garšo, vai geladas pērtiķiem ir divas sirdis, vai dzīve savannā ir pilnīgas laimes baudījums un vēl daudz ko citu.

Šobrīd "Āfrikas savannas" ekspozīciju kompleksā aplūkojamas četras pasaulē lielākās antilopes-dižantilopes, kā arī trīs varen spriganas antilopes impalas. Šie dzīvnieki līdz šim Rīgas zoodārzā nebija apskatāmi. Vairāk par zoodārza jaunpienācējiem lasi šajā rakstā.

Pievienošanos antilopju baram gaida arī Čapmana zebru ģimene ar šogad Rīgas zoodārzā dzimušo pusaugu zebrēnu. Jau iepriekš ziņojām, ka šis zebru mazulis Rīgas Zooloģiskajā dārzā pasaulē nāca pēc deviņu gadu pārtraukuma.

Neparastākie Rīgas zoodārza jaunpienācēji ir pieci geladas pērtiķi, kuri viesus sagaidīs apmeklētājiem labi pārredzamā iekštelpu ekspozīcijā un "Pērtiķu salu" sāks apgūt pavasarī, kad laikapstākļi neliks šaubīties par nokļūšanu Āfrikā. Geladas pērtiķi ir paprāvi, savvaļā apdraudēti un visai eksotiski primāti. Zoodārza darbinieki cer, ka pinkainie paviānu radinieki dzīvos uz tiem atvēlētās, ūdens ieskautās salas zoodārzā, nevis kļūs par "Tarzāna taku" klientiem. Savukārt vismazākie "Savannas" iemītnieki, pasaulē mazākās antilopītes Kērka dikdiki atsevišķā ekspozīcijā aplūkojami jau vairāk kā mēnesi.

Ņemot vērā to, ka "Āfrikas savannas" ekspozīciju kompleksa daudzveidīgie iemītnieki līdz šim vēl nav tikušies ar apmeklētājiem, visus, kas šajās brīvdienās dosies tos aplūkot, Rīgas zoodārza darbinieki lūdz pārvietoties lēnos soļos un sarunāties pieklusināti. Der zināt, ka sabaidītas antilopes impalas spējot uzlēkt pat trīs metru augstumā, bet pērtiķiem pārlieku liels stress veicina apmatojuma izkrišanu.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form