Rīgas zoo aicina skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā
Foto: Shutterstock

Līdz 15. novembrim Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina skolēnus un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā "Zoozīļuks 2019". Šogad galvenā balva ir bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas pekari, brieži, kamieļi, dažādi grauzēji, mandarīnpīles. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus un lapas izbarotu kukaiņiem – zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noder arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem. Sevišķi zoo iemītnieki priecājas par sarkanā ozola zīlēm. Kā tas atšķirt? Parastā ozola zīles ir ovālas formas, bet sarkanā – apaļas.

Ozolzīļu vākšanas akcijā var piedalīties klases vai skolēnu grupas, kurās ir ne mazāk par 10 un ne vairāk par 35 cilvēkiem. Ja klasē ir mazāk neka 10 skolēnu, bet vēlme piedalīties ir liela, zoo iesaka apvienot spēkus ar citu klasi.

Minimālais daudzums, ko katrai klasei vai skolēnu grupai būtu jāsalasa, ir divi kilogrami ozolzīļu no dalībnieka. Taču, jo vairāk, jo labāk. Nevar aizmirst arī par kvalitāti. Zoo mājaslapā norādīts, ka arī tai ir liela nozīme.

Zīlēm jābūt tīrām, sausām, veselām, nesadīgušām, bez piemaisījumiem, iepakotām kartona kastēs vai auduma maisos. Jāpiebilst, ka tautā sauktie cukura jeb polipropilēna maisi derīgi tikai tad, ja zīles tajos sabērtas tieši pirms vešanas.

Katram iepakojumiem jāpievienot anketa, kurā norādīta skola, klase, dalībnieku skaits un kontaktinformācija. To var lejuplādēt zoo mājaslapā.

Taču pirms zīļu nodošanas jāsazināties ar Rīgas Zoodārza darbiniekiem pa e-pastu info@rigazoo.lv vai tālruni 67518669; 67517969.

Laimīgie uzvarētāji, kas varēs kopā ar visu klasi apmeklēt Rīgas Zooloģisko dārzu bez maksas, tiks paziņoti līdz novembra beigām zoo mājaslapā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form