Runča Viktora saimnieks 'apiet' aviokompānijas noteikumus, samainot kaķi
Foto: facebook.com/mikhail.galin

Ne reizi vien dzirdēts – noteikumi ir domāti, lai tos pārkāptu. Kaut šo slaveno izteicienu nevajadzētu uztvert nopietni, Mihaels Galins uzskatīja citādāk. Viņš savu četrkājaino draugu – kaķi Viktoru – nelegāli ienesis lidmašīnas kabīnē, kaut dzīvnieka svars krietni pārsniedza atļauto. Portāls "The Moscow Times" atklāj, kā vīrietim tas izdevās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mihaela Galina un viņa ceļabiedra – kaķa Viktora – ceļojums sākās Rīgā, no kurienes vīrietis ar lidmašīnu devās uz Vladivostoku Krievijā, ar pārsēšanos Maskavā. Līdz tam viss gāja kā iecerēts, taču problēmas sākas, kad Maskavas lidostā viņam vajadzēja nosvērt četrkājaino draugu.

Katrai aviokompānijai ir savi svara nosacījumi, kas attiecās arī uz dzīvnieku. Lielākoties tie paredz – ja dzīvnieks sver vairāk par astoņiem kilogramiem, viņam lidojums jāpavada bagāžas nodalījumā. Arī aviosabiedrības "Aeroflot", ar kuras lidmašīnu abiem ceļabiedriem no Maskavas bija paredzēts nonākt galamērķī, ir šādi paši noteikumi. Taču, nosverot Viktoru, atklājās, ka dzīvnieks sver 10 kilogramus, kas nozīmē – viņam lidojuma laikā būs jāatrodas bagāžas nodalījumā.

Mihaels visiem spēkiem centās pārliecināt aviokompānijas pārstāvi, ka dzīvnieks vislabāk jutīsies blakus saimniekam, taču tas noritēja bez panākumiem. "Par spīti visiem maniem centieniem paskaidrot, ka dzīvnieks neizdzīvos astoņas stundas bagāžas nodalījumā un, ja izdzīvos, tad viņam visu atlikušo dzīvi rādīsies murgi, viņa turpināja skaidrot, ka nevēlas uzņemties atbildību, jo kaķa svars neatbilst noteikumiem," vīrietis raksta savā "Facebook" profilā. Mihaels nevēlējās, lai četrkājainais draugs lidojuma brīdī atrastos bagāžas nodalījumā, jo pat īsā lidojuma laikā no Rīgas un Maskavu dzīvnieku mocīja slikta dūša. "Spiediena izmaiņu dēļ, paceļoties un nolaižoties, Viktoram bija draņķīgi visu lidojuma laiku (kas būtībā ir tikai pacelšanās un nosēšanās) turēju viņam ciet ausis un tīrīju siekalas, kas straumēm plūda pa kaķi, manām rokām un pārnēsāšanas būri. Kaķis nesaprata, kas notiek, un žēli skatījās acīs, meklējot atbildi," raksta dzīvnieka saimnieks.

Taču, neskatoties uz stingro aizliegumu, Mihails nebija gatavs padoties un nāca klajā ar jaunu plānu. Vīrietis bija nolēmis Viktora vietā uz svariem uzlikt citu kaķi, kas atbilstu aviokompānijas prasībām, bet lidmašīnā ienest savu četrkājaino draugu.

Piemērotākā dzīvnieka meklējumos Mihaelam palīdzēja gan draugi no Rīgas, gan Maskavas. Nākamajā dienā vīrietis atgriezās lidostā ar kaķi vārdā Fēbe, kas izgāja pārbaudes Viktora vietā. Kad reģistrēšanās process lidojumam bija pabeigts, Mihaels atdeva Fēbi atpakaļ īpašniekiem, bet pats devās uz lidmašīnu ar savu četrkājaino draugu.

"Sēžot pasažiera krēslā, kad visas raizes bija palikušas aiz muguras, gribējās pasaukt stjuartu un, raugoties dvēselē, citēt klasisko: "Puisīt, šņabīti atnes, mēs mājās lidojam"," raksta Mihaels.

Vīrietis par savu meistarību apmānīt aviokompāniju uzrakstīja arī savā "Facebook" profilā.To pamanīja arī "Aeiroflot" pārstāvji. Atklājot noteikumu pārkāpumu, aviokompānija nolēma sodīt vīrieti, atņemot viņam lidojuma laikā sakrātos bonuss punktus. Pats kaķa saimnieks aviokompānijas piespriesto sodu uztver kā godīgu soli. "Pret aviopārvadātāju nav un nevar būt nekādu pretenziju. Viņi darīja savu darbu atbilstoši noteikumiem. Noteikumus pārkāpu es, un man šajā situācijā nav taisnība – neatkarīgi no tā, kādi bija manas rīcības motīvi. Noteikumi ir tādēļ, lai tos ievērotu, nevis pārkāptu, un katram noteikumam ir savs iemesls," Mihaels raksta portālā "Facebook". Taču, neskatoties uz to, vīrietim vēl aizvien nešķiet pieņemami, ka par atsevišķu samaksu var nopirkt papildu bagāžu, bet piemaksāt par smagāka dzīvnieka pārvadāšanu nav atļauts. "Es ļoti gribētu, lai mūsu valstī kopsolī ar laiku soļotu ne tikai ierobežojošas prasības, bet arī attīstītos pakalpojumi atbilstoši mūsdienu reālijai," viņš piebilst.

Atbildot uz jautājumu – kāpēc viņš atteicās dzīvnieku nodot bagāžā? Mihaels skaidro: "Dzīvniekiem ir atsevišķs nodalījums, kur viņiem ir komfortabli. Varbūt tā arī ir, taču īsā pārlidojumā kaķim bija ļoti slikti. Man nebija nekādu morālu tiesību atdot viņu bagāžā uz 8 stundām, rēķinot to, ka nereti gadās – dzīvnieki bagāžā iet bojā."

Tāpat vīrietis uzsver, ka kaķis nav pārbarots vai resns. "Kaķim ir speciāla barotava ar dozatoru, viņš ēd speciālu diētisko barību." Dzīvnieka saimnieks piebilst arī to, ka Viktora svars atbilst normai.

Tags

Aeroflot Dzīvnieki Lidojums Maskava Kaķis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form