Ziemas naktīs Rīgas zoo varēs apskatīt, ko dzīvnieki dara vakaros
Foto: Publicitātes foto

Lai gan zoodārzu ierasts apmeklēt diennakts gaišajās stundās, jau 11. reizi no 20. decembra līdz 26. janvārim Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina uz Ziemas naktīm, lai uzzinātu, ko dzīvnieki dara, kad tiek iedegts apgaismojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Interesentiem būs iespēja rast atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

  • vai nesen atbraukušie geladas pērtiķi un antilopes jaunajā Āfrikas Savannas ekspozīcijā vakaros ir tikpat darbīgi kā dienā?
  • ko dara žirafes vakaros?
  • vai "lielie čiekuri" – pāvi, kas naktīs atpūšas priežu galotnēs, jau izaudzējuši garās virsastes spalvas?
  • cik aktīvas ir pūces?
  • vai ziemeļbrieži dzenā barotavas un spēlē "ragubolu"?


Rīgas Zooloģiskā dārza kases no 20. decembra līdz 26. janvārim būs atvērtas līdz pulksten 19, iekštelpu ekspozīcijas līdz pulksten 20, bet dzīvniekus izgaismotajos āra voljēros vērot varēs līdz pulksten 21. Izņēmums ir 24. un 31. decembris, kad zoodārza kases strādās līdz pulksten 14 (dārzs līdz pulksten 15) un Ziemas naktis zoodārzā nenotiks. Taču 1. janvārī visi laipni aicināti vērot dzīvniekus gan dienā, gan arī vakarā.

Mazuļu laiks turpinās


Lai arī pierasts mazuļus sagaidīt pavasarī, kad saule kļūst spožāka un siltāka, tomēr zoodārzā tie atskrien arī rudenī un pat ziemā. 2. decembrī pirmo reizi Rīgas zooloģiskajā dārzā sprigans pēcnācējs atskrēja aukstuma rūdītajām Dienvidamerikas kalnu iemītniecēm vikunjām (plašāk lasiet šeit). Jau nākošā dienā tas visur tecēja līdzi savai mātei un šobrīd dzīvo kopā ar pārējiem bara locekļiem. Kā skaidro Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji, neviens netic, ka mazais ir tikai pāris nedēļas vecs, jo izskatās gauži liels. Tajā pat dienā dvīnīši piedzima otrajā kaķu lemuru ģimenē. Savukārt pirmā jeb lielākā ģimene audzina 16. oktobrī pasaulē nākušo mazuli, kurš nu jau pilnveido savas lēkāšanas un visurkāpšanas prasmes.

Siltākās dienās āra voljērā labprāt brokasto Indijas dzeloņcūkas un starp lielajiem adataiņiem var pamanīt divus mazākus un divus vēl mazākus dzeloņcūcēnus. Savukārt Ķenguru mājā gan rudajiem ķenguriem, gan purva valabijām somā kūņojas pa mazulim.

Tags

Dzīvnieki Ziemassvētki Rīgas Zooloģiskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form