Atjaunots dzīvnieku audzētāju reģistrs; aicina iegādāties mīluļus no reģistrētām organizācijām
Foto: Shutterstock

Ir atjaunots Lauksaimniecības datu centra (LDC) šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizāciju reģistrs. Zemkopības ministrija (ZM) atgādina, ka tikai reģistrētas organizācijas ir tiesīgas nodarboties ar šķirnes mājdzīvnieku audzēšanu, pavairošanu, tirdzniecību un ciltsrakstu izsniegšanu, tāpēc aicina cilvēkus pirms mīluļa iegādes pārliecināties, ka audzējs ir reģistrējies LDC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai izslēgtu situācijas, kad iegādātais šķirnes mīļdzīvnieks (kaķis, suns vai sesks) neatbilst attiecīgai šķirnei un tam izsniegtie ciltsraksti rada šaubas, pirms darījuma veikšanas obligāti ir jāpārliecinās, vai attiecīgās šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētava ir kādā no šīm reģistrētām organizācijām, atgādina ZM.

Iegādājoties šķirnes mīļdzīvnieku no audzētāja vai audzētavas, kura pārstāv reģistrētu organizāciju, dzīvnieka īpašnieks pasargās sevi no attiecīgai šķirnei neatbilstoša dzīvnieka iegādes, un tam izsniegtie ciltsraksti būs apliecinājums, ka pārdevējs mīļdzīvniekus audzē saskaņā ar valstī noteiktajām labturības prasībām un ievēro dzīvnieku pavairošanas nosacījumus. Ja mīluļa audzēšanas procesā īpašniekam vai turētājam radīsies jautājumi vai neskaidrības, viņam būs iespēja vērsties pie attiecīgās organizācijas šo jautājumu risināšanai.

Savukārt, ja šķirnes dzīvnieks nopirkts no cilvēka, kas nesadarbojas ar organizācijām vai sadarbojas ar organizāciju, kura nav reģistrējusies LDC, tad mīlulim izsniegtie ciltsraksti nebūs legāli un dzīvnieka patiesā izcelsme un veselības stāvoklis var būt apšaubāms.

Informācija par reģistrētām šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijām ir pieejama šeit.

Vienotu kārtību šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju darbībai nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.10 "Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas reģistrēšanas un atzīšanas kārtība, kā arī šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku ciltsgrāmatas kārtošanas, ciltsrakstu izsniegšanas un audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība".

Tags

Zemkopības ministrija Kaķis Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form