Izsludināts Latvijas putnu fotogrāfiju konkurss
Foto: LETA

Šogad Putnu dienas noris klusāk nekā parasti, tomēr spārnaiņiem, atšķirībā no divkājiem, nav jāievēro izolācija ārkārtējās situācijas dēļ. Latvijas Dabas muzejs izsludinājis ikgadējo draudzīgo sacensību par labākajām putnu fotogrāfijām, kas uzņemtas Latvijā.

Kā norāda muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe, fotokonkurss "Mans putns" ir viena gaidītākajām Dabas muzeja aktivitātēm. Konkursa ilggadējs kurators, ornitologs Dmitrijs Boiko ir gandarīts, ka interese par to joprojām ir: "Jau labu laiku atpakaļ saņēmu zvanus un vēstules ar satrauktiem jautājumiem par to, vai konkurss šogad notiks. Lai arī mūsu visu ikdienā notikušas izmaiņas, esam raduši risinājumu konkursa norisei un tāpēc aicinu uzmanīgi iepazīties ar jauno nolikumu, atvēlēt laiku rūpīgai pieteikuma aizpildīšanai un būt iecietīgiem, ja rodas tehniskas problēmas, ziņojiet mums!"

Speciālists arī norāda, ka konkursā stingrāk tiks vērtēti fotografētie objekti, šogad drīkst piedalīties tikai ar Latvijas savvaļā fotografētiem putniem. Pirmo reizi konkursa vairāk nekā 15 gadus ilgajā vēsturē darbu iesniegšana notiks digitāli, aizpildot pieteikuma anketu un pievienojot attēlus. Šāds formāts ļaus darbu vērtēšanas komisijai labāk izvērtēt fotogrāfiju tehnisko parametru autentiskumu. Tomēr, neraugoties uz mainītajiem noteikumiem, konkursa dalībnieki aicināti nenobīties, piedalīties un cīnīties par godalgotu vietu.

Saistībā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasību izpildi (VDAR) mainītas arī konkursa pretendentu vecuma grupas – no 2020. gada bērnu grupa (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi), seniori (51 un vairāk gadu). Bērnu grupas pretendentu vecāki aicināti ievērot visas konkursa nolikumā ietvertās prasības, pretējā gadījumā iesniegtie darbi netiks vērtēti.

"Atgādinām, ka konkursa nolikumā var tikt veiktas izmaiņas, mainoties situācijai valstī saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem. Dalībnieki par to tiks informēti, kā arī aicinām sekot informācijai muzeja tīmekļa vietnē," norāda Šķiņķe.

Konkursu muzeja 175. jubilejas gadā atbalsta "Canon IB serviss" ar fotogrāfiem noderīgu aprīkojumu, vērtīgas grāmatas dāvinās interneta veikals SIA "Krisostomus", labāko darbu kalendāru izdos SIA "Brīvs", ar balvām dalīsies arī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un Latvijas Dabas muzejs. Pieteikuma anketa un plašāka informācija www.dabasmuzejs.gov.lv.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form