Līgatnes dabas taku saimei pievienojušies septiņi ņipri mežacūku sivēni
Foto: Publicitātes foto

Neskatoties uz to, ka šopavasar pasaulē mainījusies daudzu lietu kārtība, šis gadalaiks dabā vēl aizvien nes titulu kā bērnu laiks. Līgatnes dabas takas nav izņēmums, jo aprīļa sākumā mežacūku ģimenē pasaulē nākuši septiņi strīpaini un ņipri sivēntiņi.

Jau trešo reizi jauno vecāku godā ir mežacūku pāris Magone un Ansis. Abi ir uzticīgi viens otram jau vairākus gadus, un savu pieķeršanos katru pavasari demonstrē ar veselīgiem un ņipriem pēcnācējiem. Arī šogad pāra mīlestība ir vainagojusies nu jau septiņos mazos rukšķētājos.

Mežacūku mazuļi dzimuši 4. aprīlī un nu jau dažu nedēļu vecumā apmeklētājiem nereti redzami, draiski rotaļājoties pa iežogojumu, tomēr, kā jau visiem mazuļiem, tiem ir nepieciešama arī diendusa, ko tie aizvada pie mammas sāna, paslēpušies no citu skatiena.

Mežacūkām mazuļi dzimst aprīlī, maijā, un kopš dzimšanas brīža tie ir labi attīstīti un klāti ar svītrotu apmatojumu. Pāris dienas pēc nākšanas pasaulē sivēni jau ir gatavi doties līdzi mātei barības meklējumos, kā arī paši apgūst dažādas pieaugušu mežacūku ikdienas dzīves paražas.

Līgatnes dabas taku saimei pievienojušies septiņi ņipri mežacūku sivēni
Foto: Publicitātes foto

Pati Magone ir dzimusi savvaļā, tomēr kājas savainojuma dēļ dažu mēnešu vecumā nonāca cilvēka gādībā. Tā kā jau no bērnības cilvēku Magone uzskata par labu draugu, arī mazuļus neslēpj no Līgatnes dabas taku darbiniekiem un apmeklētājiem.

Savukārt tētis Ansis, kurš Līgatnes mežos dzīvo jau 11 gadus, ir vienīgais vīriešu kārtas pārstāvis cūku voljerā. Viņš lepojas ne tikai ar vareno augumu, bet arī ar savām harēma dāmām. Bez abiem sivēnu vecākiem meža cūku iežogojumā mīt arī Anša vienaudze, vecmeita Grieta. Kopā ar mazajiem sivēniem Līgatnes dabas takās šobrīd apskatāmas 10 mežacūkas.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā, mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

Tags

Līgatnes dabas takas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form