Video: Traģēdija zivjērgļu ģimenē – vistu vanags uzbrūk ligzdai, aiznesot mazuli
Foto: Dabasdati.lv

Zivjērgļu ligzdā Kurzemē notikusi liela nelaime – vecāki nav spējuši nosargāt savu pirmdzimto no izmanīga vistu vanaga nagiem, kurš uzbrucis ligzdai, veikli nolaupot mazo putnēnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zivjērgļu pāris Vita un Teo ligzdā šogad loloja trīs olas. 31. maijā izšķīlās pirmais mazulis, ko ligzdas vērotāji "Dabasdati.lv" forumā jau bija paspējuši iemīlēt un iesaukuši par Buču.

Dienas pirmajā pusē dzīve ligzdā ritēja pavisam mierīgi. Vita ar Buču priecīgi sagaidīja tēviņu Teo, kas sev līdzi bija atnesis brangu zivi, ko visi draudzīgi noēda. Pusdienas svelmē Vita, izplešot spārnus pār ligzdu, piestrādāja par "saulessargu" savai mazulītei.

Pulksten 16.23 notika pavisam negaidīts pavērsiens. Vita uz brīdi izlidoja no ligzdas, bet ar to pietika, lai jau pēc pāris sekundēm izmanīgs vistu vanags sakamptu mazo putnēnu, aiznesot prom. Pulksten 16.26 ligzdā pārradās Teo, bet bija jau par vēlu.

Šajā video redzams traģiskais brīdis, kad putnēns tiek aiznests no ligzdas.

Latvijas Dabas fonda nodrošinātā tiešraide no zivjērgļu ligzdas Kurzemē skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" foruma diskusija par ligzdā notiekošo rodama te.

Vēl citas tiešraides no putnu ligzdām var skatīt šeit.

Tags

Dzīvnieki Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form